Спецвозможности
Новости

"Зелений тиждень" серед зими

05.06.2008
670
"Зелений тиждень" серед зими фото, иллюстрация

Учасник однієї з виставок “Зелений тиждень”, начальник департаменту аграрної освіти та науки Міністерства агрополітики М.Бойко, згадує цю подію як свято для німців і не лише для них. На відміну від інших подібних заходів, берлінський має саме виставкову мету, а не продаж-купівлю. Пересічні громадяни і туристи приходять сюди відпочити: тут працюють ресторани з національними кухнями, співають і танцюють музичні колективи з різних країн. Є можливість щось купити, але не оптом.


Що ж до тих, хто експонує продукцію. Перш за все, бути учасником виставки — престижно. Україна вже всьоме запрошена на цей представницький аграрний форум, що є свідченням визнання її як потужної аграрної держави.
“Зелений тиждень” — це традиційне місце зустрічі аграрних лідерів Європи, на якому спільно визначаються та обговорюються стратегічні напрями подальшої аграрної політики для країн Європейського Союзу та їх партнерів. Як правило, з цією метою вони збираються у переддень офіційно оголошеного відкриття виставки. Цього року тема виставки — “Стале сільське господарство та інновації. Шанс і виклик для політиків та суспільства”. Із запропонованої теми визначаються 5–6 доповідачів, як правило, міністрів. До речі, позаминулого року під час такого обговорення всі уважно слухали тодішнього міністра АПК України І. Кириленка. Нинішнього року одна з тем круглого столу, який відбудеться 21 січня, —“Ефективний і стійкий розвиток аграрного потенціалу в Україні — політичні рамкові умови та підприємницькі стратегії”. Оскільки виставка є презентаційною, то на ній проходить своєрідна апробація амбіційних намірів країн щодо подальшого просування на ринок власних товарів. Відбуваються нові ділові знайомства, і, що не менш важливо, формується громадська думка щодо безпечності і якості тих чи інших продуктів.


Ці завдання ставить перед собою і цьогорічний захід. Зазвичай, усі країни представляють продовольчі товари. І лише одна — Голландія — традиційно виключно квіти. І поки хтось дбає лише про прекрасне,  українці ламають голову, як би то пампушок до борщу та вареників вистачило  на всіх і на весь термін дії виставки. Продукцією треба забезпечити три ресторани української кухні. Бо те, що відвідувачів буде вдосталь, — уже доведено часом. Цьому сприяє і високий рівень обслуговування, який забезпечують наші студенти із знанням української, англійської і німецької мов, тимчасово виконуючи ролі офіціантів.
 “Уперше у 1999 р. поїхали на виставку за рахунок німецької сторони, мали невеличкий стенд без продукції, та головне, що потрапили до каталогу, брали участь у семінарах, а їх відбувається до 250, — згадує М. Бойко. — Кожного року, попри фінансові складнощі, ми нарощуємо кількість виставкової площі та асортимент продукції. Останні два роки наша експозиція визнавалась найкращою. На “Зеленому тижні’2005” український павільйон буде розміщено на 1200 квадратних метрах. Тож збільшаться шанси і на знайомство з потенційними інвесторами. Від минулорічних експозицій ця відрізнятиметься тим, що будуть представлені не регіони, а всі сектори галузі”. Понад 170 підприємств презентують свою продукцію на експозиційних стендах: “Хліб українських чорноземів”; “Сири України”; “Морозиво по-українськи”; “Найкращі алкогольні напої — українські”. Будуть представлені також кондитерська, консервна, олійна, м’ясна, рибна галузі. “Досягнення” останньої плаватимуть у величезному акваріумі. Передбачено місце у павільйоні і для бізнес-зали, де будуть зосереджені інноваційні та інвестиційні проекти.
Взяти участь у цьому всесвітньо відомому аграрному форумі може будь-яке виробниче об’єднання та підприємство, співробітники якого впевнені, що їх продукція відповідає європейським вимогам, і Європа про це повинна знати.


Вікторія ВОЛОШКА  

Интервью
В Украине традиционно сетуют на оторванность образования от практики, возникшую еще в советские времена, когда на производстве молодым специалистам прямым текстом говорили: «Забудьте все, чему вас учили в вузе». Однако некоторые аграрные... Подробнее
FAO не только задается вопросом, как накормить человечество, но и пытается спрогнозировать дальнейшее развитие АПК. Каким может быть сельское хозяйство через десяток лет, рассказывает эксперт FAO,

1
0