Спецвозможности
Статьи

Засідання Ради Української асоціації захисту рослин

05.06.2008
223
Засідання Ради Української асоціації захисту рослин фото, иллюстрация

Вочевидь, саме політичною кризою  зумовився той факт, що  присутніх на засіданні було напрочуд мало.  Президент Української асоціації захисту рослин Микола Лобода розповів про плани асоціації щодо діяльності у 2005 році. Основні їх напрями протягом  року передбачають подальшу тісну взаємодію з органами виконавчої та законодавчої влади задля ефективного відстоювання інтересів асоціації укладанням угоди про взаємодію з Комітетом Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин. Важливим моментом є боротьба з підробками та контрабандою пестицидів. Цьому покликана посприяти розробка відповідних проектів та ініціювання внесення змін або ухвалення нових нормативно-правових актів щодо врегулювання зазначеного питання, а також організація спільних з органами виконавчої влади перевірок сільськогосподарських товаровиробників і суб’єктів господарської діяльності, які займаються продажем пестицидів та агрохімікатів.


Цікавою темою засідання було обговорення стану ринку дженеричних препаратів. Пропозиції щодо вдосконалення системи державних випробувань і контролю якості пестицидів викликали полярну реакцію. Природно, що погляди представників транснаціональних компаній-виробників і дженеричних компаній не збігаються. Проте створення нових умов для чиновницьких зловживань, у що можуть вилитися добрі наміри щодо забезпечення сільгосптоваровиробника якісним продуктом, лякає всіх. Тому було наголошено на особливій обережності під час напрацювання підходів до розв’язання цього питання. 


Заступник директора Проекту аграрного маркетингу Андрій Ярмак розповів  про Першу міжнародну конференцію “Овочі та фрукти України: ринок нових можливостей”, а також ознайомив членів Асоціації захисту рослин із діяльністю проекту. Проект аграрного маркетингу започатковано в Україні в квітні 2003 року. Його реалізує компанія “Ленд О’Лейкс” у співпраці з компаніями ДАІ, ЕсСіАй та “АПК-Інформ” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Завдання проекту — сприяти підвищенню доходів і створенню нових робочих місць у сільській місцевості, допомагаючи малим і середнім фермерським господарствам реагувати на потреби ринку. Наразі проект працює в Закарпатській, Львівській, Одеській, Полтавській, Черкаській областях та Автономній Республіці Крим. Кілька тисяч осіб відвідало семінари, тренінги, круглі столи та презентації проекту.


Заступник директора з наукової роботи Інституту захисту рослин УААН Олександр Манько розповів про міжнародну науково-практичну конференцію “Інтегрований захист рослин на початку ХХІ століття” та про її рішення. Цей захід надалі має стати традиційним. Друга  конференція відбудеться  2006 року в Республіці Білорусь.
Важливого значення керівництво Української асоціації захисту рослин надає інформаційному забезпеченню членів асоціації. На Раді, зокрема, йшлося про те, що всі компанії — члени асоціації — будуть вчасно поінформовані про різноманітні заходи, які можуть становити інтерес для них.
Ще один важливий напрям — робота з узаконення діяльності Асоціації у 2005 році щодо відстрочення сплати ПДВ  під час проведення митного оформлення пестицидів терміном до 90 днів.
На засіданні  затвердили логотип асоціації. Но порядку денному стояло й питання про підготовку до звітно-виборчих зборів Української асоціації захисту рослин. Вирішено, що вони відбудуться 15 лютого.


Підготував Олексій Рижков

Интервью
Николай Горбачев, руководитель New World Grain Ukraine (Soufflet Group), президент Украинской Зерновой Ассоциации
Для успешного ведения агробизнеса мало вырастить и собрать хороший урожай, нужно еще уметь его продать. Об основных принципах работы зернового трейдинга в Украине propozitsiya.com рассказал
Геннадий Юдин, вице-президент ВОО "Украинская ореховая Ассоциация"
Ореховодство в последнее время уже успело стать одной из самых скандальных отраслей аграрного производства. После всем известной огласки из «ореховой мафией» интерес к саженцам и закладке ореховых

1
0