Спецможливості
Новини

Захист озимих зернових від осінніх хвороб

15.10.2019
590
Захист озимих зернових від осінніх хвороб фото, ілюстрація

Восени на озимі зернові чатують безліч небезпечних захворювань – борошниста роса, септоріоз, кореневі гнилі та інші. І якщо не звернути на це увагу, можна понести суттєві втрати майбутнього врожаю. Про це пише propozitsiya.com.

Щоб захистити озимі зернові від хвороб і забезпечити закладання запланованої врожайності, експерти «UKRAVIT» рекомендують неодмінно застосовувати фунгіциди ще в осінній період.

«За перших ознак хвороб озимих зернових, а також профілактично необхідно проводити фунгіциді обробки, – радить керівник агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Найкраще для цього підійдуть багатокомпонентні препарати а також ті, які ефективно діють за понижених температур повітря: за рахунок різних механізмів дії діючих речовин вони контролюють збудників широкого спектра хвороб, проявляють профілактичні та лікувальні властивості, а також захищають рослини від нового зараження. Крім того, багатокомпонентні фунгіциди, як правило, не викликають у збудників хвороб резистентності, що дає можливість максимально ефективно захищати посіви від хвороб».

Тож обираючи осінній фунгіцидний захист для озимих зернових, він радить звернути увагу на препарат Ті Рекс (пропіконазол, 150 г/л + тріадимефон, 150 г/л). Він контролює широкий спектр небезпечних захворювань і забезпечує захисну та лікувальну дії, що носять довготривалий характер. При цьому препарат є «м’яким» для культурної рослини і не впливає на якісні та кількісні показники майбутнього врожаю.

Для максимальної ефективності дії, наголошує Олександр, обприскування необхідно проводити профілактично або за перших ознаках прояву хвороб – особливо це стосується ранніх строків посіву або дуже загущених масивів.

Ключові слова: озимі, зернові, UKRAVIT

Інтерв'ю
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее
Новообрана Верховна Рада за швидкістю прийняття законів змагається з Верховною Радою УРСР комуністичних часів, коли будь-яке питання голосувалося за хвилину: «Хто за? Хто проти? Хто утримався? — Одноголосно». Блискавично розробили і внесли... Подробнее

1
0