Спецможливості
Статті

Заробляйте сучасно

07.08.2008
478
Заробляйте сучасно фото, ілюстрація
На превеликий жаль, одна з високорентабельних галузей сільського господарства перебуває нині у важкому стані. Її проблеми мають свою специфіку.

По-перше, багато товаровиробників при слові “мак” уявляють стільки проблем, що кінцевий результат для них уже не має сенсу. По-друге, ті, хто все ж вирішив сіяти цю культуру, мають дуже приблизне уявлення про технологію. А є й такі, хто, одержавши детальну консультацію з технології вирощування, все ж більше керується особистим досвідом у галузі сільського господарства, а не порадами фахівців.
 Культивування та вирощування маку олійного — це галузь, яка не може працювати за стереотипами минулих часів чи за уявою керівників. Їй, як ні жодній іншій галузі, потрібний комплексний підхід як до вирішення наявних проблем, так і до шляхів розвитку взагалі. Все це й пропонує спеціалізоване підприємство — НДВАП “Мак України”, яке на практиці здійснює комплексний підхід під час вирощування та культивування маку олійного. Мета — створення замкненого циклу виробництва задля якіснішого (з урахуванням усіх новітніх досягнень аграрної науки) підходу, що дасть можливість кожному із задіяних учасників спрямувати зусилля на вирішення безпосередніх завдань, які поставлено перед ними.
Серед наших цілей є й організація всеохоплюючого консультування, технічного супроводу вирощування олійних культур, надання практичної допомоги в отриманні ліцензій на вирощування та ведення всієї супутньої підсумкової документації. Як зразок діяльності такої організації можна розглянути роботу однієї з перших у галузі маківництва ВГО “Агроклуб “Економічний простір”, що взяла на себе забезпечення дуже важливого для галузі напряму розвитку — координацію й об’єднання сільськогосподарських виробників на засадах громадської організації — та спрямовує свою діяльність на підвищення рівня прибутковості сільськогосподарського виробництва, розвиток сільської місцевості, задоволення й захист економічних, соціальних та інших спільних інтересів своїх членів.
Агроклуб, спираючись на 14 своїх представництв, спільно з Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України з допомогою навчання, надання індивідуальних консультацій керівникам і фахівцям сільгосппідприємств впроваджує в сільське господарство України новітні високорентабельні агротехнології з вирощування та культивування різних сільськогосподарських культур.
Моніторинг ринку, який проводять співробітники Агроклубу, багаторічні ділові стосунки із зернотрейдерами та підприємствами, що займаються переробкою сільськогосподарської продукції, — все це дає змогу одержати максимальну ринкову ціну за вирощений урожай і не витрачати при цьому часу на пошуки добропорядного покупця.
Виходячи з того, що станом на 2007 рік потреба внутрішнього ринку України в товарному насінні маку олійного становила близько 30 000 т на рік (це значно більше проти періоду 2003–2005 роки), зрозуміло, що попит на мак зростає. Особливо на якісний товар вітчизняних виробників, який з допомогою спеціальної очисної лінії на новозбудованому заводі в Дніпропетровській обл. доводять до належного стану. Якісний товар одразу знаходить свого покупця. Таким чином вирішується одне з найважливіших питань для кожного виробника — як, коли і якомога вигідніше продати вирощену продукцію.
Попит на мак сьогодні в кілька разів перевищує його пропозицію. До того ж, слід узяти до уваги той факт, що вітчизняному маку належить лише 20% ринку України, а решту як оптові бази, так і хлібокомбінати змушені закуповувати у чеських виробників, які фактично єдині наші конкуренти на всьому Євроазіатському континенті. Неважко також уявити потреби в товарному маку такої великої сусідки, як Росія (тут вирощування маку заборонено), та всієї Європи, де на ринку присутній єдиний гравець, а саме: згадана вище Чехія, яка, своєю чергою, диктує ціни на власний розсуд. Сьогодні кілограм її маку коштує 2 євро, і це без урахування вартості перевезень та митних зборів.

Ю. Грей,
НДВАП “Мак України”

Інтерв'ю
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 
У серпні одна з провідних світових агрохімічних і селекційних компаній Corteva Agrisciences провела масштабне опитування підлітків та їхніх батьків у 6 країнах Східної Європи. В ході опитування тих, хто тільки визначається з вибором... Подробнее

1
0