Спецможливості
Новини

Заробіток рейдерів – 50% вартості компанії, - Михайло Апостол

06.04.2018
1512
Заробіток рейдерів – 50% вартості компанії, - Михайло Апостол фото, ілюстрація
Заробіток рейдерів – 50% вартості компанії, - Михайло Апостол

Загрози рейдерства сьогодні в Україні немає. Громадськість та антирейдерські  організації попередили багато випадків захоплення підприємств. Про це розказав Михайло Апостол, радник Першого віце-Прем’єр-міністра України з питань АПК, радник Міністра внутрішніх справ на IV Аграрній конференції «Ризики та протидія шахрайству», організованій компанією ProAgro 5 квітня, передає propozitsiya.com.

За його словами нині в Україні зафіксовано 11 позовів до суду, проводиться 14 розслідувань з питань рейдества. «Рейдерство — це поглинання сильнішими слабших. Першим рейдером був Рокфеллер, який придумав різні схеми, а країною, яка перша поширювала рейдерство, стала Англія», — переконаний М. Апостол.

Зараз в країні діє близько 60 рейдерських груп, з них 35 походять з Росії. «Усі рейдери світу збіглися в Україну, тому захищатися треба спільно. Це супер-організації з молодими високоосвіченими людьми — юристами, психологами. Їхній заробіток — 50% від вартості захопленої компанії», — наголосив спікер.

Рейдерство він поділяє на «чорне» й «біле». Чорне діяло з 90-х років минулого століття до 2000 року. Це був первісний перерозподіл майна і власності з часу створення держави. Зараз рейдерство уже «біле», бо здійснюється більш-менш в правовому полі. Найчастіше це схема з продажу корпоративних прав: група рейдерів пропонує найбільшу ціну за частку власності. Власник у більшості випадків не звертається до нотаріуса, а продає свою долю за символічною ціною, вказаною в статуті. Коли угода відбулося, цю частину корпоративних прав переписують на рейдерів,

Якщо є мета захопити підприємство, а в його структурі присутні негативні фактори, такі як: судові процеси, непогашені кредити, суперечки між власниками, то шанси втратити частину корпоративних прав дуже великі. «10–15% достатньо, щоб диктувати свою політику. Проте ваша власність — у ваших руках. Ваші бухгалтери повинні щодня перевіряти — хто власник компанії».  

Лише 12 спроб силових захватів було зафіксовано останнім часом в Україні. Інші схеми рейдерства — маніпуляції з реєстрацією майнових правових прав. За словами Михайла Апостола зараз введено декілька серйозних правок до закону про реєстрацію, коли без власника і реєстраційного номеру угода не можлива. «Захист не повний, але держава прагне покращити ситуацію», — підсумував він.

Також М. Апостол розказав, що враховуючи фактично діючий ринок землі, за даними експертів 3–4 млн га в Україні вже викуплено.

Світлана Радченко

Інтерв'ю
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее
Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес та розвивати агровиробництво. Своїм досвідом поділились два аграрія – з Одещини та Запоріжжя. Програми підтримки українських агровиробників від компанії ADAMA... Подробнее

1
0