Спецможливості
Новини

Запаси води в АРК знизилися майже втричі

27.01.2021
622
Запаси води в АРК знизилися майже втричі фото, ілюстрація

На кінець 2020-го запаси води в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим (АРК) складали 31,3 млн куб. м, що на 61,67 млн куб. м менше, ніж роком раніше, повідомили в Кримському управління з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на meest-online.com.

Тільки за один місяць запаси води скоротилися на 5,364 млн куб м.

Як зазначають кримські метеорологи, грудень і січень — місяці з найбільшою кількістю опадів холодного періоду року, але в грудні, як і в попередні місяці, в басейнах річок спостерігали значний їхній недобір. 

Так, у басейнах річок Кучук-Карасу, Чорна, Салгир опадів випало в обсязі 12-15% від норми, у басейнах річок, розташованих на Південному березі Криму, опадів було 42-50% від норми, в басейнах інших річок — 24-40% від норми.

Незначною була й кількість опадів, що випали в Кримських горах, — від 27% до 40% від норми.

«Приплив води у водосховища природного стоку був незначним і склав: Білогірськ — 0,475 млн куб. м, Сімферопольське — 0,302 млн куб. м, Щасливе — 0,108 млн куб. м. У Партизанське і Чорноріченське водосховища припливу води не було», — йдеться у звіті.

Окупаційна влада була змушена припинити водозабір із озера в кар’єрі Інкермана під Севастополем, оскільки там закінчилася вода. Тож водозабірні споруди на березі озера демонтували. Частину труб на спуску до озера також демонтували і вивезли.

Воду з водойми в колишньому Інкерманському кар’єрі окупанти почали забирати наприкінці листопада 2020-го. Водозабір пропрацював близько місяця, менше очікуваного терміну. На початку грудня «влада» Севастополя повідомила, що за тиждень з озера вдалося випомпувати близько 80 тис. куб. м води. Раніше повідомляли про намір вибрати з озера 1 млн куб. м.

У грудні 2020 року Путін заявив, що в Криму запасів прісної води достатньо. Після цього окупаційна влада заявила, що вирішить ситуацію з водопостачанням до 2024 року. А тим часом пересохло ще й Аянське водосховище, яке забезпечувало прісною водою жителів Сімферополя. 

«Окупований Крим, Аянське водосховище, що постачає водою Сімферополь, пересохло. Рідна гавань вона така — з присмаком сухості в роті», — повідомив Анатолій Штефан, офіцер Генерального штабу (ГШ) Збройних сил України (ЗСУ).

Опади, що випали нещодавно й очікувані найближчими днями, істотно на ситуацію не вплинуть. Про це заявив Володимир Рябов, доцент агротехнологічної академії «Кримського федерального університету» (КФУ).

«Попередній період (осінній і зимовий) був дуже сухий. І в степовій, і в гірничо-лісовій частині півострова ґрунт настільки пересох, що опади, а випало їх порівняно небагато, близько 20-30 мм, поповнять вологою лише верхній шар ґрунту і не дадуть суттєвого стоку. Вся волога, яка випала, залишиться в ґрунті», — зазначив він.

За словами кліматолога, сподіватися на майбутні опади також не варто. 

Він наголосив, що якщо прогноз виправдається, то ці опади, можливо, трохи наповнять гірські річки, і «щось потрапить у водосховища». 

У КФУ стверджують, що подібна посуха в Криму спостерігалася більше 20 років тому, але тоді запаси можна було поповнити за рахунок України.

 

Ключові слова: Крим, запаси води, посуха

Інтерв'ю
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее

1
0