Спецможливості
Новини

Запаси минулорічного цукру скорочуються, цукровари розпочали новий сезон

23.08.2016
1323
Запаси минулорічного цукру скорочуються, цукровари розпочали новий сезон фото, ілюстрація
виробництво цукру

Цукровари України почали новий сезон 2016/17. Першим серед українських цукрових заводів запустився “Іллінецький цукровий завод”. Та попри це, запаси цукру стрімко скорочуються

Про це повідомляє Latifundist

Згідно з повідомленням, пуск заводу “Іллінецький цукровий завод” відбувся в суботу, 20 серпня. Цукровари не стали тягнути до початку тижня, адже перші цукрові буряки вже викопано і варто приступати до їх переробки.  Станом на 22 серпня ( тобто за два дні)  вже  перероблено 4,1 тис. тон цукрових буряків і скоро на ринки України надійде свіженьких 65 тон цукру. Відзначається, що потужність переробки заводу - 2 тис. тон цукрових буряків за добу.

Такі перспективи мають втішати українців, адже запаси минулорічного цукру стрімко падають. За 11 місяців поточного сезону внутрішнє споживання цукру оцінюється в 1,449 млн тон.

Залишкові ж запаси цукру в Україні на 1 серпня 2016 р оцінювалися в 382 тис. тон. А це на 42% менше, ніж на відповідну дату минулого року.

Повідомляється, що з огляду на останні дані Держстату за споживанням цукру населенням України в 2015 р, яке склало 35,7 кг на людину, були скоригована оцінка внутрішнього попиту в цукрі в поточному 2015/2016 маркетинговому періоді з 1,665 млн тон до 1,635 млн тон.

Таким чином, за 11 місяців поточного сезону внутрішнє споживання цукру оцінюється в 1,449 млн т. Експорт за цей період склав 99 тис. тон, імпорт - 47 тис. тон.

Додамо, що Україна експортує цукор переважно до Казахстану і Румунії. Основні імпортні поставки здійснювалися з Нідерландів і Бразилії.

Якщо збережеться тенденція швидкого виробництва цукру і ринок зможе насититися ним вже з нового урожаю – українці не відчують нестачі.

Нагадаємо, Топ-10 найбільших експортерів цукру

Ключові слова: цукор

Інтерв'ю
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее
Фінансування по-новому. Як міжнародний бізнес допомагає малим та середнім агрогосподарствам України втриматися на ногах у надскладних умовах. Будьмо відвертими: українських фермерів ніхто особливо не «балував» пільговими умовами співпраці... Подробнее

1
0