Спецможливості
Новини

Т.Кутовий розповів, на скільки зменшиться "тінь" після прийняття законопроекту про спиртову галузь

08.12.2016
1549
Т.Кутовий розповів, на скільки зменшиться "тінь" після прийняття законопроекту про спиртову галузь фото, ілюстрація
За рахунок приватизації і впровадження ринкових механізмів саморегулювання і подальшої детінізації галузі очікується, що частка тіньового обороту харчового спирту знизиться з поточних 45% до 12% через рік після імплементації реформи

Комітет з питань економічної політики ВРУ підтримав і рекомендував парламенту прийняти проект Закону "Про демонополізацію і впровадження ринкових принципів функціонування спиртової галузі" в першому читанні. Про це повідомляє прес-служба Мінагропроду, пише propozitsiya.com.

Як прокоментував міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий, за рахунок приватизації і впровадження ринкових механізмів саморегулювання і подальшої детінізації галузі очікується, що частка тіньового обороту харчового спирту знизиться з поточних 45% до 12% через рік після імплементації реформи.

Відзначається, що на сьогоднішній день з 80 спиртзаводів, які знаходяться у відомстві Мінагропроду, працюють тільки 15. Проектом закону пропонується виділити дві групи підприємств спиртової галузі. За інформацією, в першу групу увійдуть підприємства, в яких є інтерес з боку основних споживачів спирту. Покупці підприємств першої групи матимуть виняткове право виробляти харчовий спирт до кінця 2022 р. в межах встановленої виробничої потужності.

До другої групи будуть включені всі інші підприємства, покупці яких зможуть мати виняткове право проводити технічний спирт.

За словами міністра АПК, більшість об'єктів другої групи будуть перепрофільовані на виробництво біоетанолу або використані в якості виробничих майданчиків для інших видів господарської діяльності.

Раніше озвучувалося, що прибуток від приватизації "Укрспирту" очікується на рівні $ 200-400 млн.

Інтерв'ю
Останніми роками в Україні спостерігаються значні зміни клімату. Регіони, які раніше були більш посушливими, поповнюються опадами, вологіші ж області, навпаки, висушуються. Крім того, температурний режим у кожному регіоні різний. Хоча... Подробнее
Чому українські агровиробники обирають програми товарного кредитування від ADAMA? Відповідь проста — вони допомагають їм вчасно забезпечити свої потреби у засобах захисту рослин і добривах, впевнено працювати та відчувати підтримку... Подробнее

1
0