Спецможливості
Новини

Навіщо господарству потрібні сайт і блог у соцмережах?

02.06.2017
2189
Навіщо господарству потрібні сайт і блог у соцмережах? фото, ілюстрація

Ми вирощуємо продукцію відповідно до концепції стійкого розвитку і хочемо бути впевнені, що суспільство це розуміє. Поки що сайт родинної ферми відіграє невелику роль у житті його господарства, проте соціальні мережі необхідні для обговорення щоденних проблем фахівців. Про це розповів Майкл Йост, який займається на своїй родинній фермі в штаті Міннесота комунікаціями, маркетингом та управлінням ризиками.

Він стверджує, що сайт ферми може суттєво збільшити обсяги продажів. «Ділячись результатами своєї важкої праці у Всесвітній павутині, семеро працівників ферми, що вирощує кукурудзу, сою та люцерну, відчувають більший сенс у причетності до ферми, і виявляють велику гордість, демонструючи те, що вони роблять», – продовжує Майкл Йост. Кожен працівник ферми має заохочення до того, щоб фотографувати та знімати на відео свою роботу на фермі. Потім Майкл Йост поширює їх на сайті ферми в профілі на Facebook і Twitter.

Покращення відносин з постачальниками – ще одна користь від присутності у всесвітній мережі. «Потенційні постачальники, наприклад, насіння чи техніки знайшли нас через інтернет. Це посилює нашу конкурентоздатність при придбанні матеріально-технічних ресурсів та надає можливості для зниження операційних затрат», – пояснює Майкл Йост.

Інші фермери, як Джим Хілд чи Джек Хант зі штату Іллінойс, відмічають успішність налагодження співпраці з землевласниками через свої сайти. «Сайт – це один з інструментів зв’язку землевласника з його орендарем і з його землею», – розповів Джим Хілд. Як додає Джек Хант, за допомогою сайту землевласник залишається в курсі діяльності фермера. «Сайт також дає змогу співробітництва для фермерів у розміщенні оголошень про продаж техніки», - додає він.

Немає різниці, що починає ферма – сайт чи блог у соцмережах, за це потрібно братися, маючи чіткі цілі й управляючи своїми очікуваннями. «Продумайте, чому ви хочете вийти в мережу, і вже тоді виходьте. Ретельно продумайте план», – радить блогер Кейті Пратт.

З точки зору американських фермерів є два найважливіших моменти під час запуску сайту: перший – потрібно отримувати задоволення від ведення сайту, другий – потрібна спеціальна людина, яка б наповнювала, оновлювала та просувала, популяризувала сайт чи блог. «Коли ми разом робили наш сайт пару років тому, ми побачили, що потрібен член команди, який охоче знімав би фото й відео», – говорить Майкл Йост.

Перед створенням власного сайту Майкл Йост склав список з десятка сайтів сільгосппродукції, які йому найбільше сподобались. Він попросив фермерів дати координати тих, хто працював з ними і кого б вони порадили у партнери зі створення сайту. В результаті він знайшов фірму-розробника, яка спеціалізувалася на сайтах для сільського господарства.

На те, щоб запустити сайт, було витрачено $2500. За словами Майкла Йоста, ці гроші вартували того, щоб на них найняти фахівця, який би підтримував веб-сайт і реалізовував стратегію, яка б слугувала цілям фермерів.

Кейті Пратт виконувала оновлення сайту через фірму, і за $500 їй зробили новий логотип, шапку для розміщення в соцмережах, «водяний знак» для фото на сайті і візитки.

Соціальні мережі – чудовий спосіб поширити своє послання більшій аудиторії. Не вважайте, що ви повинні брати участь у кожній соцмережі. Оберіть улюблену і зосередьтесь на ній.

«Мій чоловік ніколи б не створив блог, але він розміщує фотографії ферми на Facebook. Ті, хто любить фотографувати, можуть використовувати тільки Instagram або Twitter. Робіть, що вам подобається і те, що ви робите добре», – радить Лорен Арбогаст – городянка, що вийшла заміж за фермера з Вірджинії.

Якщо ви представлені в соцмережах, не думайте, що ви маєте робити пост про кожен крок. «У Twitter» я підтримую зв’язок з сільською громадою, підтримую саму громаду. В Instagram слідкую за іншими матусями або за людьми, яким подобається жити в сільській місцевості і підтримую зв’язок з ними. Facebook – тільки для моєї сім’ї і для моїх друзів», – підсумовує Лорен Арбогаст.

P.S. Подібне призначення та напрямки соцмереж в Україні є відмінними від американських. 

Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее
Міністерство аграрної політики, Ярослав Краснопольський
Нещодавні зміни у складі уряду можуть торкнутися  і діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства. Що змінилося і яких новацій очікувати? Із цим запитанням ми звернулися до першого

1
0