Спецможливості
Новини

За три роки Україна втратила 10 млрд грн на «іграх» із землею, — ВАР

22.10.2020
606
За три роки Україна втратила 10 млрд грн на «іграх» із землею, — ВАР фото, ілюстрація

Указ Президента України Про передачу сільгоспземель у комунальну власність є позитивним кроком для країни, адже за останні 3 роки, згідно з даними Держгеокадастру, з державної власності вивели приблизно 6 млн га землі, а в грошовому еквіваленті це дорівнює приблизно 10 млрд грн.

Таку заяву озвучив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз ВАР.

«Проблема в тому, що не можна сказати, що ці землі роздали зовсім незаконно. Формально її всю видавали, як землю, призначену для особистого селянського господарства. Таким правом формально міг скористатися кожен українець. Однак в реальності отримували землю «потрібні» люди. Часто з ними заздалегідь домовлялися, що вони після отримання продадуть свою землю, кому треба», — розповів М. Соколов.

Разом з тим, були випадки, коли землю по кілька разів видавали одним і тим же людям. А законом встановлено, що людина може її отримати один раз, що є прямим порушенням.

«Таку землю можна повернути назад у державну власність. Скільки її — поки невідомо, потрібно досліджувати. Також теоретично можливо повернути землі, якщо вдасться довести факт змови, коли людям пропонували використовувати для отримання землі їх паспортні дані за гроші. Однак, потрібно визнати, що в цьому випадку це дуже важко зробити», — уточнив експерт.

Він додав, що оскільки опубліковані дані Держгеокадастру не справили резонансу в українському суспільстві, то залишається сподіватися тільки, що сам Держгеокадастр, який надав таку інформацію, буде домагатися повернення хоча б частини земель назад в державну і комунальну власність.

Ключові слова: ринок землі, ВАР

Інтерв'ю
Останнім часом площа пустельних і непродуктивних земель в світі постійно зростає. Пустелі вже займають понад 17 млн км2 або близько 12% всієї поверхні суші. Вчені всього світу стурбовані такою
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее

1
0