Спецможливості
Новини

За останні два роки в Індії імпорт бобових зменшився із 6.6 до 2.5 мільйонів тон

02.05.2019
1071
За останні два роки в Індії імпорт бобових зменшився із 6.6 до 2.5 мільйонів тон фото, ілюстрація

У 2017 фінансовому році, коли ціни на бобові зросли, імпорт бобових сягнув  рекордно високого рівня - 6,6 млн. тон. Після падіння показників до 2,5 млн. тон. у 2019 фінансовому році, у 2020 році обсяг імпорту бобових знову очікується меншим, аніж 10 млн. тон. Про це пише propozitsiya.com.

Можливість вирощувати в Індії все більше бобових та наплив імпорту - все це разом сприяло падінню цін, що стали нижчими за мінімальну ціну підтримки. Проте, після того, як було встановлено кілька обмежень, імпорт почав зменшуватись.

Статистика, надана Управлінням з розвитку експорту сільськогосподарської  та харчової продукції (Apeda) демонструє, що загальний імпорт бобових культур до Індії становить 2,23 млн. тон за період з квітня 2018 по лютий 2019 років. У 2019 фінансовому році загальний імпорт бобових до Індії оцінюється в близько 2,5 млн. тон.

Імпорт бобових до Індії, ймовірно, знизиться на 68% у 2020 фінансовому році внаслідок оцінки збільшення внутрішнього виробництва після прогнозування нормальних опадів цього сезону.

Генеральне управління зовнішньої торгівлі (DGFT) видало повідомлення про видачу ліцензій на імпорт 650 тис. тон бобових у 2019-2020  фінансовому році. Крім того, Індія має намір імпортувати 175 тис. тон з Мозамбіку в рамках угоди про двосторонню торгівлю. Це призведе до того, що  загальний імпорт бобових  складе 825 тис. тон у 2019-2020  фінансовому році.

Очікується також, що зниження імпорту бобових покращить ціни на внутрішньому ринку, та допоможе фермерам.

«Фермери можуть не захотіти сіяти бобові в цьому році через низькі ціни, що сформувалися минулого року. Але ситуація буде залежати від варіантів, які з'являться тільки після фактичного виникнення опадів сезону дощів. Зниження кількості імпорту, однак, можна пояснити великою кількістю запасів, доступних урядовим та приватним агентствам, у тому числі кооперативам фермерів», - сказав Мадан Сабнавіс, головний економіст компанії Care Ratings.

Більша частина бобових продавалася набагато нижче за мінімальну ціну підтримки (MSP) протягом останнього року, коли кооперативи фермерів утримувалися від агресивних закупівель. Деякі торгівці повідомляють,  що державна Індійська харчова корпорація (FCI) також зберігає для випуску на ринок близько 2 млн. тон бобових. Щоправда, споживачі з більшим задоволенням будуть купувати бобові з нового, а не старого врожаю через страх погіршення їх якості.

Експерти вважають, що з прогнозом IMD про нормальний сезон дощів і рівномірний розподіл опадів, фермери можуть продовжувати роботу з існуючою площею і навіть додавати нові площі посівів у цьому році. Центр моніторингу індійської економіки (CMIE) у своєму нещодавньому звіті прогнозує, що виробництво бобових в Індії зросте на 2,8% до 23,5 млн. тон у 2018-2020 роках із збільшенням виробництва машу і урду.

Бобові культури вирощуються переважно на менш зрошуваних землях. Отже, малоймовірно, що ці площі засіють іншими культурами. Виробництво бобових в Індії зросло майже на 50%:  від 16,32 млн. тон у 2016-2017 роках до 24 млн. тон у 2018-1919 роках. Проте протягом цього періоду імпорт Індії знизився з рівня понад 6 млн. тон до лише 0,83 млн. тон.

«З такими величезними запасами, що лежать на державних складах, імпорт можна  застосовувати лише для втручання на ринок, якщо ціна на бобові почне зростати. З оцінками споживання у 25 млн. тон, Індія вже досягла самодостатності у сфері бобових культур. «Таким чином, ми шукаємо альтернативні джерела бізнесу, оскільки в  бізнесі, пов’язаному з імпортом, не залишається багато місця», - сказав Бімал Котарі, керуючий директор компанії Pancham International.

Зниження імпорту бобових в Індії має знизити витрати на імпорт, а також зберегти цінну валюту для інших цілей.

Ключові слова: Індія, імпорт, бобові

Інтерв'ю
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее
Rebiyar1
Сьогодні наш співрозмовник — Антуан Ребійар, бізнес-директор New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії. Він живе та працює в Україні вже понад чотири роки, втім, для

1
0