Спецможливості
Новини

За півроку фермери отримали лише 1% передбачених бюджетом коштів

07.09.2018
608
За півроку фермери отримали лише 1% передбачених бюджетом коштів фото, ілюстрація

Із часу затвердження урядом порядку дотацій для агровиробників пройшло вже півроку, проте з обіцяних 6,3 млрд грн аграрії освоїли біля 7% коштів. З цільових програм для фермерів використано ще менше ― близько 1%, пише propozitsiya.com з посиланням на Kurkul.com.

Варто зазначити, що на компенсацію вартості вітчизняного насіння у 2018 р. передбачено 240 млн. грн, які взагалі не освоєно.

На компенсацію вартості сільськогосподарської техніки в бюджеті закладено 1 млрд грн. Станом на червень освоєно — 159,2 млн грн.

На здешевлення відсоткової ставки за кредитами — 500 млн грн, освоєно — нуль.

На часткову компенсацію за будівництво та здачу в експлуатацію/реконструкцію тваринницьких ферм/компексів, доїльних залів та підприємств з переробки с/г продукції з передбачених 2,5 млрд грн за 8 місяців поточного року освоєно лише 220,1 млн грн. На дотації за вирощування молодняку (до 12 місяців) ВРХ (фізичним особам) – у бюджеті на 2018 р. закладено 700 млн грн, освоєно станом на червень — 6,7 млн грн.

У підсумку — менше 10% дотацій (а саме 459 млн грн з 6,3 млрд грн  отримав агросектор за 8 місяців із закладеної у бюджет держпідтримки на цей рік.

Що ж стало причиною провалу програми дотацій: умисний саботаж, нерозуміння реалій агросектору чи погана поінформованість фермерів ― невідомо.

Нагадаємо,  вже другий рік аграрії живуть за новою схемою фінансування: спецрежим ПДВ замінили 1% ВВП, що в перерахунку на «живі» гроші цього року складає 6,3 млрд грн (у 2017 році – 5,5 млрд грн). Для тих хто забув, – резерви для сектору від спецрежиму складали майже 25 млрд грн щороку!

Тож до кінця року залишилося зовсім мало часу, тому не пропустіть можливість отримати свої гроші від уряду.

Інтерв'ю
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее
Загальновизнані стандарти безпеки якості харчових продуктів - це мова, якою розмовляють імпортери, міжнародні торговельні мережі і закупівельники. Україна поки що тільки на шляху формування культури

1
0