Спецможливості
Новини

За потраву бджіл хочуть ввести кримінальну відповідальність

09.01.2019
1039
За потраву бджіл хочуть ввести кримінальну відповідальність фото, ілюстрація

Міністерство екології та природних ресурсів України підтримує законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність за потраву бджіл, використання контрафактних агрохімікатів, а також за вирубку дерев-медоносів. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення заступника міністра екології та природних ресурсів України Василя Полуйка під час IX з’їзду Спілки пасічників України.

Влітку 2018 року через пестициди загинуло близько 45 тис. бджолосімей

 «Міністерство екології та природних ресурсів підтримає законопроект, який пропонується Спілкою пасічників, працюючи з депутатами, а також в стінах парламенту. Окрім того, маємо ще деякі пропозиції, наприклад, розміщення пасіки в лісах класифікувати як довготривале тимчасове місце користування, що дозволить укладати довготривалі договори оренди», — зазначає Василь Полуйко.

За його словами, що стосується законотворчих ініціатив, Міністерство екології та природних ресурсів доопрацьовує проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку і правил проведення обов’язкового страхування цивільної відповідальності суб’єктів господарювання за шкоду, яку може бути заподіяно довкіллю або здоров’ю людей під час зберігання та застосування пестицидів і агрохімікатів».

«Також в Мінприроди розроблено концепцію відновлення полезахисних смуг. Ідея полягає в тому, щоб полезахисна смуга, окрім захисту поля, виконувала ще й додаткові функції, наприклад — була засаджена деревами-медоносами. Мені доводилося бачити на Херсонщині приклад, коли полезахисна смуга складалася з акації, а фермери ще там підсіяли ожину», — розповідає Василь Полуйко.

Інтерв'ю
Ще 2021 року Міністерство у справах ветеранів України розпочало роботу з підготовки Стратегії розвитку ветеранського бізнесу до 2030 року (mva.gov.ua). Успішний ветеран-підприємець, який активно розвиває власну справу, свою громаду та... Подробнее
Марина Чулаєвська, старший тренер Association4U
Нині Україна на шляху імплементації Угоди про асоціацію з Європейським союзом – документу, що визначає план реформ на найближчі 10 років. Ця угода - великий рамковий документ, що стосується різних

1
0