Спецможливості
Новини

За 11 місяців 2017 року українські аграрії експортували більше, ніж за весь попередній рік

28.12.2017
1338
За 11 місяців 2017 року українські аграрії експортували більше, ніж за весь попередній рік фото, ілюстрація

За січень-листопад поточного року експорт нашої продукції збільшився на $ 2,7 млрд, або на 19%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, та становив $ 16,4 млрд.

Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, передає propozitsiya.com.

Так, зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу за цей період досяг $ 20,5 млрд, з яких імпорт становив $ 4,1 млрд.

«За одинадцять місяців 2017 року експорт нашої аграрної та харчової продукції становив $ 16,4 млрд, а це вже майже на $ 1 млрд більше показника за повний минулий рік. Хотіла б ще раз наголосити на тому, що окрім збільшення експорту олії, ми спостерігаємо зростання обсягів експорту за багатьма позиціями, включаючи перероблені продукти харчування, наприклад, цукру, вершкового масла, мороженої яловичини та інших», - зазначила заступник Міністра з питань євроінтеграції.

За словами Ольги Трофімцевої, вартість експорту продукції рослинництва зросла більш ніж на 18% та становила $ 15,2 млрд. Але при цьому значно зросло і постачання продукції тваринництва в грошовому еквіваленті – на 40,4% та становило $ 332,3 млн.

Заступник Міністра зазначила, що географічна структура експорту української аграрної та харчової продукції залишається незмінною: «Ми експортуємо в основному до Країн Азії, з часткою 43%, а це майже $ 7,04 млрд. Лише Індія імпортувала нашої продукції за цей період більш ніж на $ 1,8 млрд. Частка країн Європи становила 31,8% або $ 5,2 млрд та Африканські країни – 14,5% або $ 2,4 млрд».

Також Ольга Трофімцева розповіла, що найбільше Україна імпортувала такі товари: рибу, ракоподібні та молюски, плоди, горіхи, тютюн та вироби з нього, какао боби, шоколад, олію, каву, чай, прянощі та зернові злаки.

Інтерв'ю
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее

1
0