Спецможливості
Новини

Які інструменти допоможуть фермеру мінімізувати вплив погоди?

29.09.2017
1405
Які інструменти допоможуть фермеру мінімізувати вплив погоди? фото, ілюстрація
Аналізуючи ситуацію, аграрії шукають спосіб, аби вести ефективний бізнес, що передбачає запровадження інструментів мінімізації впливу погоди

За даними НААН України, через недотримання технологічних вимог у вирощуванні культур (із різних причин), втрати урожаю можуть сягати 10% і більше. Через затримку, скажімо, з початком збирання на 10-12 діб недобір зерна може сягати 15–20%, а в окремих випадках - і до 60%.

Аналізуючи ситуацію, аграрії шукають спосіб, аби вести ефективний бізнес, що передбачає запровадження інструментів мінімізації впливу погоди. Про те, як визначити економічну доцільність страхування і яка програма найбільш запитувана серед сільгоспвиробників, розповіла експерт з агрострахування Ірина Головко, пише propozitsiya.com за матеріалами газети "АгроМаркет".

За даними фахівця, в середньому, структура собівартості виробництва, скажімо, озимої пшениці має такий вигляд: насіння - 11%, ЗЗР - 15, добрива - 19, оренда - 14, інші витрати - 41%. Сукупні витрати в абсолютних одиницях становлять близько 100 дол. /т чи за врожайності 4 т/га - 400 $/га. Страхування майбутнього врожаю за ціни його реалізації в 137 $/т обійдеться приблизно 15–20 $/га. З позиції собівартості виробництва - це 4%. А тепер обчислимо, скільки довелося витратити на додаткові польові заходи (зокрема, на обробку гербіцидами й фунгіцидами, ліквідацію наслідків стихії, пересівання окремих полів, пізнє збирання). Якщо в структурі виробництва сума становить понад 4%, це красномовна відповідь на користь того, аби замислитися щодо страхування агровиробництва.

Найбільш запитувана серед сільгоспвиробників - програма мультиризикового страхування посівів озимих зернових й озимого ріпаку на час перезимівлі. Строк дії договору охоплює період від появи сходів восени й до відновлення вегетації навесні. Покриваються всі можливі погодні ризики, що можуть спричинити часткову чи повну загибель посівів. Страхова сума покриває витрати на перезимівлю й становить цьогоріч близько 3 тис. грн/га для озимих зернових і 5 тис. грн/га - для ріпаку.

Застосовується франшиза в розмірі 10-50% чи покриття до 30%. Вартість страхування залежно від регіону становить 3-6% (тобто 90-180 грн/га) для озимих зернових і 6-10% (тобто 300-500 грн/га) - для озимого ріпаку. Виплати здійснюють у разі часткової чи повної загибелі посівів у період дії страхового договору. Вивчити умови страхування озимих на період перезимівлі можна в таких компаніях, як «PZU Україна», «Інго Україна», «Країна», АХА, АСКА, УПСК, «Універсальна», ТАС і «Здорово».

За попередньою домовленістю фахівці можуть здійснити передстраховий огляд у період із 20 жовтня по 30 листопада (йдеться про озимі зернові) і з 20 вересня по 30 листопада (йдеться про озимий ріпак). Візит представника страхової компанії для проведення такої процедури не зобов’язує господарство нести якісь матеріальні витрати. Втім, саме у процесі огляду господар має нагоду остаточно визначитися щодо умов і можливостей застрахувати свої майбутні статки.

Інтерв'ю
У березні Асоціація «Укрсадпром» обрала нового голову. Ним став Юрій Вахель. Про себе він розповідає, що «родом з олійно-зернового бізнесу». Сайт «Пропозиція» розпитав у нового голови асоціації про поточну ситуацію з арештом рахунків... Подробнее
Компанія ДП «ТАК» (на ринку — з 2013 р.), яка входила до складу групи компаній «ТАК», знана в Україні як надійний дистрибутор і співорганізатор «Битви Агротитанів».  Віднедавна ДП «ТАК» відокремилася від групи компаній «ТАК» і стала... Подробнее

1
0