Спецможливості
Новини

Вирощувати ожину вигідніше, ніж малину, - думка

25.05.2019
1169
Вирощувати ожину вигідніше, ніж малину, - думка фото, ілюстрація

Ожина - одна з найбільш вигідних ягідних культур, проте потрібно дотримуватися технології виробництва і зберігання врожаю. Таку думку під час воркшопу «Успішні історії нішевих культур» висловив Михайло Павловський. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

«У минулому році в середині червня ожина коштувала 185 грн/кг. Ящик - 1000 грн. Зібрати такий можна за 7 хвилин», - каже виробник.

Сортів, за його словами, дуже багато. Сам фермер вирощує, наприклад, «Лох Тей», «Натчес».

«Лох Тей» у багатьох не дозріває, залишається червоним. Насправді, це відбувається через вплив мікроскопічного кліща. Він поселяється в кожну ягідку і виділяє ретарданти, які зберігають ягоду «вічно молодою». Максимум можна встигнути зібрати перші ягоди», - каже Павловський.

Єдина можливість подолати шкідника - обробити кущі до розпускання бруньок.

«Натчес» більш вимогливий, але і більш ефектний. Тут потрібно знати свої хитрощі, щоб ягоди не почервоніли на наступний день після збору, - розповідає виробник. - Ви можете зібрати «Натчес», відправити його, і на наступний день в фурі він почервоніє. Щоб цього не сталося, ягоди після збору потрібно миттєво охолодити».

Технологія вирощування нескладна. Ягода вирощується на поливі, проходить просту обрізку.

«Ожина в рази корисніше малини. Урожайність - вище в 4 рази. До того ж, транспортабельність ожини не порівняти з малиною», - підсумував Михайло Павловський.

Ключові слова: ожина, малина, вирощування

Інтерв'ю
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее

1
0