Спецможливості
Новини

Виробники просять квот: новий антидемпінг може торкнутися всіх азотних добрив з усіх країн

28.01.2019
1094
Виробники просять квот: новий антидемпінг може торкнутися всіх азотних добрив з усіх країн фото, ілюстрація

Союз Хіміків України (СХВ) подав заяву до Міністерства економічного розвитку і торгівлі про проведення нового захисного розслідування щодо імпорту мінеральних добрив в Україні. Звернення направлено від імені найбільших вітчизняних виробників мінеральних добрив - підприємств «Дніпроазот», ОПЗ, Черкаський «Азот», Сєвєродонецький «Азот», Рівнеазот, Концерн «Стирол». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення президента Союзу хіміків України Алексейя Голубова під час круглого столу, присвяченого обговоренню Стратегії хімічної галузі України.

Захисне розслідування ініційовано щодо імпорту основних видів азотних добрив - карбаміду, аміачної селітри (нітрат амонію), КАС, ІАС незалежно від країни походження товару та країни-експортера.

«Проведення нового розслідування є вимушеним заходом, оскільки введені МЕРТ антидемпінгові мита по факту не працюють і економічний ефект від їх дії виявився мінімальним», - повідомив президент СХУ Олексій Голубов

Як вважають в СХУ, дія демпінгових мит, які повинні були регулювати обсяги імпорту, виявилося малоефективним. На думку СХУ, виробники з РФ знайшли схеми, як обходити українське законодавство і масово завозити ту ж саму аміачну селітру, але вже без сплати мит. В результаті бюджет недоотримав за 2017-2018 р більше $100 млн.

Крім того, в СХУ наполягають, що російські виробники почали активно завозити добрива в Україну через інші країни - Білорусь, Казахстан, Узбекистан, Туреччину.

За період з 2015 по 2017 р імпорт добрив в Україну збільшився на 975 тис. тон до 1,7 млн ​​тон. Частка імпорту на внутрішньому ринку за деякими видами добрив склала більше 80%. Імпорт добрив є критичним для зовнішньоторговельного балансу країни.

«Виходом із ситуації ми бачимо введення квот на імпорт, які повинні застосовуватися в комплексі з іншими заходами щодо виведення галузі з кризи. Ми надали в МЕРТ всі необхідні розрахунки і факти про зростання імпорту мінеральних добрив і чекаємо від них термінового винесення питання на Міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі і початку розслідування», - підкреслив Голубов.

Постійне підвищення вартості газу для промисловості - основної сировини для виробництва азотних добрив стало однією з причин втрати української хімічної галуззю частки на ринку і конкурентоспроможності продукції в цілому, що призвело до зупинки більшої частини підприємств, що виробляють азотні добрива, і, як наслідок, до значного скорочення платежів до держбюджету і втрати понад 2000 робочих місць.

За словами Голубова, проблема вартості природного газу та підвищення конкурентоспроможності хімічної галузі повинна вирішуватися комплексно, і для цього СХУ разом з представниками бізнесу, експертами та профільними інститутами, НАН України було запропоновано розробити Стратегію з розвитку хімічної галузі України, перша редакція якої в кінці 2018 року була розроблена та представлена ​​на розгляд Уряду.

Інтерв'ю
Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, англ. IFC) - міжнародний фінансовий інститут, що входить у структуру Світового банку. Штаб-квартира організації знаходиться у
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее

1
0