Спецможливості
Новини

Pемельна реформа створить альтернативу для вкладень, - Dragon Capital

30.01.2017
1206
Pемельна реформа створить альтернативу для вкладень, - Dragon Capital фото, ілюстрація
Навіть, якщо ввести обмеження для іноземців, приплив грошей забезпечать українці - у них дуже багато грошей за кордоном

Відкриття ринку землі дасть Україні приблизно $2-3 млрд інвестицій на рік, а для населення і бізнесу земельна реформа створить альтернативу для вкладень. Про це заявив генеральний директор інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала в інтерв'ю epravda.com.ua, повідомляє propozitsiya.com.

"В Європі, Америці, Аргентині, в Росії і більшості інших країн сільгоспземлю можна спокійно купувати, продавати і ніхто не боїться, що її куплять, вивезуть, захоплять. В Україні дуже хороша земля, це такий ємний актив, під який можна залучити найбільші інвестиції - і внутрішні, і зовнішні. Ці інвестиції можуть дати миттєвий і потужний поштовх економічному зростанню", - упевнений гендиректор Dragon Capital.

Експерт підрахував, що ринок землі дасть приблизно $2-3 млрд інвестицій на рік, чималы кошти для України. "Для населення і бізнесу земельна реформа створила б альтернативу для вкладень. Прибутково і безпечно. Її поява вирішила б питання, куди вкладати гроші тим людям, які не довіряють банківській системі і тримають їх під матрацом або в офшорах. Навіть, якщо ввести обмеження для іноземців, приплив грошей забезпечать українці - у них дуже багато грошей за кордоном", - зазначає Т.Фіала.

Крім того, він упевнений, що ринок землі відкриє шлюзи для кредитних ресурсів і грошей, які "припарковані" у західних банках під нульову прибутковість. "Багато українців заберуть їх назад і будуть купувати землю, наприклад, по $1 тис./га, здавати в оренду по $100 і отримувати прибутковість на рівні 10%. Зрозуміло, що є витрати, але все одно прибутковість буде такою ж або вище, ніж на долароровому депозиті в банку", - розповідає фінансист.

За його словами, ці гроші відразу покращать платіжний баланс України, зроблять гривню набагато надійнішою, мотивують інших інвесторів. "Після введення ринку землі економіка країни буде зростати на 5% в рік. Тому що це дуже ємний ринок. Він подвоїть, потроїть іноземні інвестиції в Україну і значно збільшить приплив внутрішніх", - підсумував Т.Фіала

Інтерв'ю
Заріпов Андрій
Несприятливі погодні умови часто спричинюють втрату частини врожаю.  Але аграрії можуть зберегти фінансову стабільність  за допомогою агрострахування. 
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 

1
0