Спецможливості
Новини

Запровадження мит на імпорт ДП може зірвати збиральну і посівну кампанію, — нардеп

11.08.2020
601
Запровадження мит на імпорт ДП може зірвати збиральну і посівну кампанію, — нардеп фото, ілюстрація

Введення мит на імпорт дизельного палива, на якому наполягає «Укртатнафта» Ігоря Коломойського, може зірвати збиральну і посівну кампанії, заявив народний депутат Муса Магомедов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на znaj.ua.

За його словами, ініціатива «Укртатнафти» часто освячується в ЗМІ як патріотичний крок для обмеження впливу країни-агресора, однак на самі справи це лобістський хід для посилення своїх позицій на ринку і отримання надприбутків. При цьому основний удар припаде на аграріїв, які якраз заходять в збиральну і посівну кампанії.

«Вся с/г техніка нашого АПК працює на дизпаливі. Зростання цін на ДП призведе до зростання витрат аграріїв і може частково зірвати Обидві кампанії. Дрібні і середні агрогосподарства взагалі можуть опинитися в збитках. Зростання витрат значно знизить фінансовий результат галузі за підсумками року.

Враховуючи той факт, що АПК сьогодні є найбільшим експортером, країна отримає менше валюти, а бюджет менше податків. Це, в свою чергу, призведе до ще більшого ослаблення гривні і зростання дефіциту Пенсійного фонду.

Плюс до всього, зростання витрат аграріїв неминуче обернеться підвищенням цін на продукти харчування.

Таким чином за бажання групи «Привату «заробити надприбуток у підсумку» заплатять» пенсіонери і громадяни з низьким рівнем доходів», — підкреслив Муса Магомедов.

Нагадаємо, на початку липня «Укртатнафта» звернулася в Міненерго з проханням ввести мита на імпорт ДП. Це вже друга спроба «Укртатнафта» домогтися введення мит ыз початку цього року.

Інтерв'ю
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.
Аномальна погода цієї весни для підприємств, що спеціалізуються на виробництві плодово-ягідної продукції, стала катастрофою. Сталася вона в ніч із 10 на 11 травня. Крім морозів, стабільна низька

1
0