Спецможливості
Новини

Всеукраїнський молочний конгрес: справа — за кращими фахівцями

07.04.2010
729
Всеукраїнський молочний конгрес: справа — за кращими фахівцями фото, ілюстрація

Промислова молочна ферма - це більше ніж виробництво молока. Це бізнес. Цю аксіому зрозуміли всі учасники III Всеукраїнського молочного конгресу, який зібрав близько 550 професіоналів галузі молочного скотарства. 

Промислова молочна ферма - це більше ніж виробництво молока. Це бізнес. Цю аксіому зрозуміли всі учасники III Всеукраїнського молочного конгресу, який зібрав близько 550 професіоналів галузі молочного скотарства.

На нинішньому, вже традиційно щорічному, молочному конгресі були присутні як представники молочних підприємств, так і комерційні компанії-лідери на ринку України та світу. Третій Всеукраїнський молочний конгрес відбувся за підтримки Асоціації виробників молока України, всесвітньо відомої виставки з тваринництва EuroTir (DLG) та таких компаній: ТОВ "Пьоттінгер Україна", ТОВ "ГЕА ВестфаліяСьордж Україна", ТОВ "Представництво "Ростсєльмаш", ДП "Оллтек-Україна", Інтервет Шерінг-Плау Енімал Хелс, ТзОВ "Агравіа АГ", ТОВ "Лесаффр Україна", ТОВ СП "АгроІнМаш", ТОВ "Ведерстад", СУНП ТОВ "МараТЕК-Україна", ВАТ "БРАЦЛАВ", ТОВ "КУН-Україна", Представництво CLAAS в Україні, ТОВ "КЕТ Україна", CRV, Iнфомолоко, Uniform-agri, ТОВ "Байєр", АСК "ІНГО Україна" та компанія Bles Dairies Holding B.V.
Із виступів провідних спеціалістів сучасного агросектору учасники конгресу дізналися про стан та перспективи молочної галузі України. За словами Андрія Дикуна, президента Асоціації виробників молока, який відкрив конгрес, загальне виробництво молочних продуктів 2009 року скоротилося на 5% проти 2008 року і становить 1,6 млн тонн. Основні тенденції сировинного ринку України в 2009 році зводилися до зниження: поголів'я ВРХ - до 2,7 млн голів, кількості молочної сировини - до 4,7 млн тонн - та дефіциту молока в осінньо-зимовий період. За словами Леоніда Козаченка, президента Української аграрної конфедерації, у 2009 році обсяг імпорту молочних жирів збільшився, водночас обсяг експорту молочних продуктів - зменшився. Характерним для минулого року стало зниження попиту на молочні продукти та збільшення рівня кредитних ставок комерційними банками (з 13-15% до 28- 32%). Ще однією перешкодою для виробників молока в підвищенні ефективності господарювання фігурувало адміністративне втручання у фінансово-господарську діяльність підприємств молочної галузі, позаяк галузь не може розвиватися повноцінно за умов обмеження рентабельності та встановлення граничних рівнів цін.
Так, проблем багато, але ж проблеми - це нові можливості. Тому молочне скотарство - це та галузь сільського господарства, яка ще не є повністю зайнятою нішею і може стати вигідним напрямом інвестиційної діяльності та джерелом одержання прибутку. "І успіх у співробітництві із зарубіжними партнерами передусім залежатиме від ступеня відповідності українського законодавства загальноприйнятим у світовому суспільстві нормам торгово-економічних відносин. Тож для того, щоб підняти на високий рівень молочний бізнес в Україні, треба прийняти державну програму розвитку молочного скотарства та створити умови для інвестування будівництва великих молочнотоварних комплексів," - зазначив Леонід Козаченко.
Відвідали учасники молочного конгресу й кращі ферми України: ТОВ "Українська молочна компанія" (3200 голів дійного стада з надоєм 9000 кг молока) та ПСП "Пісківське", яке, маючи 650 голів дійного стада, протягом року підвищило денний надій з 12 до 25 л молока.
Тож III Всеукраїнський молочний конгрес дав учасникам набагато більше, ніж важливу інформацію. Він об'єднав найкращих фахівців галузі молочного скотарства, які готові працювати разом заради досягнення спільної мети: підняття української молочної галузі.

Іванна Гринюк

Інтерв'ю
Минулої осені сайт «Пропозиція» побував у гостях у кооператорів Дніпровської області. Чималу допомогу в становленні кооперативів, а згодом – кооперативних об’єднань, надала Кооперативна академія, що працює в м. Дніпро. Її очолює Софія... Подробнее
Ксенія Костенко — сповнена енергії та віри в краще, жінка-фермерка, яка за роки плідної роботи досягла успіхів у агробізнесі. Навчалася пані Ксенія на факультеті кібернетики в КНУ імені Т.Г. Шевченка, за спеціальністю прикладна математика... Подробнее

1
0