Спецвозможности
Новости

Всеукраїнський День поля

03.09.2008
751
Всеукраїнський День поля фото, иллюстрация

На Дніпропетровщині на базі модельного агрокультурного підприємства корпорації “Агро-Союз” відбувся один із наймасштабніших та найцікавіших аграрних форумів цього року.

На Дніпропетровщині 15–17 серпня відбувся один і наймасштабніших та найцікавіших аграрних форумів цього року —  Всеукраїнський день поля. Проводили його на базі модельного агрокультурного підприємства корпорації “Агро-Союз” у селі Майському Синельниківського району.
Захід відкрили міністр аграрної політики України Юрій Мельник, голова Дніпропетровської ОДА Надія Дєєва, голова облради Юрій Вілкул та директор корпорації “Агро-Союз” Володимир Хорішко.
Участь у Дні поля взяли понад тисячу представників АПК з усіх регіонів України.
У рамках заходу постійно діяла виставка-демонстрація техніки й устаткування для землеробства. Звісно, за кількістю експонатів вона поступалася найпотужнішим аграрним виставкам, зокрема таким, як “Агро’2007”, та це з лишком компенсувалося можливістю побачити експоновану техніку в ділі. Для демонстраційних показів було відведено 120 га. Отже, упродовж трьох днів учасники зібрання мали можливість більше дізнатися про представлені зразки машин і устаткування, спостерігати за роботою техніки для обробітку грунту, висівання сільгоспкультур тощо. Всі бажаючі мали можливість на майстер-класах здобути чи поглибити знання з ресурсозбереження (з рослинництва та управління агробізнесом), взяти участь у конкурсах та екскурсіях по господарству (зокрема, побачити поля, які обробляють за технологією No-Till). На екскурсії через гучномовець запрошували представників обласних управлінь агропромислового розвитку, заступників голів облдержадміністрацій з питань АПК.
У перший день заходу присутні стали очевидцями авіашоу.
Віце-прем’єр-міністр України Віктор Слаута, який відвідав зазначений форум 15 серпня, приділив увагу проблемним питанням зернового ринку.
На засіданні круглого столу “Майбутнє АПК: шляхи обираємо разом” заступник міністра агрополітики Василь Моцний та інші відповідальні працівники Мінагрополітики, Мінпромполітики, УААН, вищих навчальних закладів та численних інспекцій (Головдержзахисту, Центрдержродючості, Укрдержнасінінспекції, Держтехнагляду) обговорили перспективи розвитку аграрного сектору, питання держпідтримки рослинництва й матеріально-технічного забезпечення АПК.
Директор департаменту ринків рослинництва Мінагрополітики Олександр Демидов презентував проект галузевої програми “Зерно України’2008–2015”.
Деякі з презентованих прогнозних показників видалися нам цікавими (див. таблиці та діаграми). Як вважають розробники програми, її виконання дасть можливість одержати 2015 року врожай зернових на рівні 50 млн т, підвищити товарність зерна. Це повністю забезпечить потреби держави в продовольчому та фуражному зерні, сировині для виробництва біопалива, а також посприяє формуванню експортного потенціалу обсягом 10–12 млн тонн.

Марина Моісеєва
Фото Павла Коротича та Володимира Колюбакіна

Предыдущая статья
Следующая статья

Интервью
О перспективах выращивания не ГМО сои в Украине, а также потенциально интересные ниши соевых продуктов для украинских производителей в интервью рropozitsiya.com рассказала представитель
Валентина Болоховская, лауреат Государственной премии Украины в области науки и техники, один из основателей "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один из самых известных в Украине отечественных производителей биологических продуктов для сельского хозяйства. Компания работает с 1999 года, и с тех пор на рынок выведено немало

1
0