Спецможливості
Новини

Час завантаження зерном 54 вагонів можна зменшити в 10 разів

17.11.2016
2463
Час завантаження зерном 54 вагонів можна зменшити в 10 разів фото, ілюстрація
Однією з основних проблем логістики зерна в Україні є неефективне використання інфраструктури зберігання і перевалки зерна.

В Україні для завантаження 54 вагона-хопера зерном з використанням застарілого обладнання необхідно до 10 днів. Тоді як сучасне обладнання виконує цю технологічну операцію за один день. При цьому економляться витрати енергії, робочого часу, прискорюється оборот (продуктивність) вагонів і локомотивів, а також зменшуються втрати зерна при транспортуванні, розповів propozitsiya.com О. Маслак, канд. екон. наук, доцент кафедри логістики та виробничого менеджменту Сумського національного аграрного університету.

За його словами, однією з основних проблем логістики зерна в Україні є неефективне використання інфраструктури зберігання і перевалки зерна.

Зараз Україна має для цього достатньо потужностей, проте багато об'єктів морально і фізично застарілими, а зернові склади окремих сільськогосподарських підприємств не забезпечують якісного зберігання зерна протягом сезону.

До скасування обов'язкової сертифікації в Україні функціонувало близько 790 зерносховищ ємністю близько 33,5 млн т. Інші склади і елеватори, або не надають якісні послуги, або не мають належного технічного оснащення. Як наслідок - на таких підприємствах зберігання зерна вимагає додаткових витрат на послуги з сушіння, завантаження / розвантаження, зважування, проведення тестових вимірів. До того ж має місце низька оперативність проведення таких операцій.

О. Маслак впевнений: інвестування в оновлення цієї інфраструктури дозволить підвищити її ефективність, знизити витрати і забезпечити необхідну швидкість перевезення зерна.

Наголошуючи на важливості такого кроку для агропідприємств, експерт акцентує увагу на тому, що нові потужності зозволять своєчасно та якісно виконувати взяті міжнародні зобов'язання і доставляти продукцію на світові ринки в періоди підвищеного попиту і привабливих цін.

Для модернізації зерносховища органам місцевого самоврядування та виконавчої влади потрібно створити умови для залучення приватних інвестицій в розвиток сучасних технологій зберігання і перевалки зерна.

Інтерв'ю
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і
    Нові «Правила використання повітряного простору України» викликали чимало запитань та нарікань з боку користувачів безпілотників. Ми поспілкувалися із керівником компанії Drone.ua Валерієм Яковенком, щоб дізнатися, які ж наслідки... Подробнее

1
0