Спецможливості
Новини

ВР може спростити купівлю с/г землі для іноземців

02.12.2020
741
ВР може спростити купівлю с/г землі для іноземців  фото, ілюстрація

Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко повідомив, що на поточному тижні Верховна Рада може прийняти в цілому як закон законопроєкт № 2194 про земельну реформу. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на dom.ria.com.

Як відзначили в Головному юридичному управлінні ВР, «проєктом пропонується дозволити передавати в користування іноземним юридичним особам землі сільськогосподарського призначення. А в разі якщо такий суб'єкт розмістить об'єкт нерухомого майна та зареєструє на нього право власності, то можна буде змінити цільове призначення земельної ділянки та отримати іноземній юридичній особі фактично земельну ділянку сільськогосподарського призначення у власність».

«Цей документ ще більше посилить земельну децентралізацію і зробить громади на місцях сильніше. Завдяки його прийняттю відбудеться передача в розпорядження ОТГ ще більшої кількості земельних ресурсів, зокрема лісового та водного фонду (крім земель, необхідних для потреб держави), що стане логічним доповненням до передачі 2 мільйонів гектарів земель сільськогосподарського призначення», — заявив Роман Лещенко. 

Також за словами Лещенка, законопроєкт №2194 дозволить провести глибоку дерегуляцію Держгеокадастра.

Буде скасовано земельна експертиза, ряд дозволів і непотрібних довідок, забезпечена прозора система земельних відносин. Крім цього, Держгеокадастр остаточно втратить свої надповноваження щодо розпорядження землями. 

У Головному юридичному управлінні проведена юридична експертиза законопроєкту. 

Відповідно до неї ряд положень законопроєкту не відповідає Конституції України, не узгоджується з законами України, не враховує правові позиції Конституційного Суду України та практику Європейського суду з прав людини. Зокрема, у Головному юридичному управлінні ВР вважають, що ряд положень проєкту спрямовані на полегшення доступу іноземців, осіб без громадянства або іноземних юридичних осіб до придбання у власність земельних ділянок.

Інтерв'ю
Про перспективи вирощування не ГМО сої в Україні, а також потенційно цікаві ніші соєвих продуктів для українських виробників у інтерв’ю рropozitsiya.com розповіла представник  Асоціації
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і

1
0