Спецможливості
Новини

Вперше в Ізмаїльському районі розпочався промисловий збір волоського горіха

30.10.2021
834
 Вперше в Ізмаїльському районі розпочався промисловий збір волоського горіха  фото, ілюстрація

У горіховому саду підприємства «ВОЛ-НАТ» розпочався промисловий збір горіха волоського, в ході якого вперше задіяна спеціалізована горіхозбиральна техніка. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на facebook сторінку Новини від «Кур'єру». 

Площа горіхового саду (до речі, єдиного в Україні, закладеного за стандартами промислового, де виключається ручна праця) займає 91 га. На ньому росте близько 17,5 тис. дерев двох найбільш цінних французьких сортів — Лара та Фернор. Закладка саду відбувалася протягом трьох років — з 2013 до 2015-го. У початковий період плодоношення дерева вступили 2019 року, а перший повноцінний урожай обсягом 125 тонн підприємство зібрало рік тому. Щоправда, тоді збирання горіха відбувалося вручну. 

Цього ж року було придбано горіхозбиральний комбайн і шейкер (машина, яка струшує плоди з дерев). На даний момент, за словами Андрія Гука, керівника компанії, вже зібрано 100 тонн горіха, а загалом збір має становити близько 200 тонн. При цьому середня врожайність культури сягає 2500 кг з гектара (торік — 1400 кг/га). Сад ще молодий, і фермер розраховує за два роки отримувати по 5 тонн горіха з гектара. На максимальному рівні свого плодоношення горіховий сад, як запевняють фахівці, може перебувати протягом 25-30 років, а потім йде повільне згасання, яке може затягнутися ще на 20-30 років. Таким чином, закладка та обробіток горіхового саду є чудовою інвестицією у майбутнє — причому мінімум на два покоління вперед.

До цієї бізнес-моделі Андрій Гук прийшов у ході пошуку альтернативного варіанта зерноводству (яким займався та продовжує займатися зараз). Українська Бессарабія належить до зони ризикованого землеробства, і ми знаємо, що на один рік урожаю тут припадає три неврожайні. Цей факт змусив фермера розпочати пошук більш надійної у вирощуванні культури. Нею став горіх волоський.

За консультацією Андрій звернувся до французьких фахівців, які підтвердили, що клімат та ґрунти в нашому краї підходять для горіха волоського. Однак необхідно було підібрати відповідні сорти та забезпечити якісний полив. Думаємо, що позитивний приклад нашого земляка у вирощуванні промислового саду горіха волоського дасть поштовх до розвитку цього напряму в Придунав'ї та Україні.

На сьогоднішній день у країні під горіхові сади задіяно 21 тис. га землі, з них половину становлять плантації горіха волоського. Щоправда, вони обробляються поки вручну, але і це не заважає Україні входити до п'ятірки найбільших експортерів горіхоплідних.

 

Інтерв'ю
Як ми вже писали, органічна продукція в цілому залишається досить вузькою нішею аграрного ринку. Значною мірою – через ризикованість вирощування і збуту. Однак є ніші, де органічна продукція впевнено знаходить збут, принаймні на зовнішніх... Подробнее
Керівник сектору продажів ГК "БІОНОРМА" Мирослава Мазур
Нещодавно в Києві пройшла виставка «АгроВесна-2019», в якій взяв участь провідний вітчизняний виробник біопрепаратів — група компаній «БІОНОРМА». Про масштаби участі у виставці, її результати та також про те, що викликало найбільший... Подробнее

1
0