Спецможливості
Новини

Східні регіони першими побачать результати порушення агротехнологій

05.09.2017
1809
Східні регіони першими побачать результати порушення агротехнологій фото, ілюстрація
Природні зміни в поєднанні з технологіями, які протягом багатьох років виснажували грунт, покажуть реальні наслідки бездумного господарювання

Протистояти агрокліматичним змінам найскладніше доведеться східним регіонам. Далі ця тенденція лише поглиблюватиметься, тому що в тих краях присутні і роза вітрів, і вигоряння культур влітку, і сильні заморозки взимку, а відсутність вологи тривають не один сезон.

Природні зміни в поєднанні з технологіями, які протягом багатьох років виснажували грунт, покажуть реальні наслідки бездумного господарювання. Таку думку висловила в інтерв'ю propozitsiya.com доцент біологічних наук, завідувач відділом фітопатології та ентомології Селекційно-генетичного інституту Ольга Бабаянц.

Експерт зазначила, що навіть на півдні України вплив посухи буде меншим, оскільки рослини проходять адаптацію. У східних регіонах же наступні роки ситуація буде критичною. Там доведеться ретельно працювати над технологіями, щоб отримувати стабільні врожаї, впевнена О. Бабаянц.

На її думку, високий урожай можливий тільки при використанні нових технологій, а точніше - добре забутих старих.

"Відмовилися українські фермери від науково обґрунтованих сівозмін, почали бездумно впроваджувати двохпольову систему, засадили поля надзвичайно великою кількістю соняшнику, не думаючи про землю і наслідки, - і втратили дуже багато. Сьогодні відкрито говориться про втрату родючості українських земель, але потреба в швидких заробітках змушує відмахуватися від проблеми. Не буває просто добрива або просто ЗЗР, є комплекс заходів. Кожен сорт, який ви використовуєте, повинен мати ряд характеристик - зимостійкість, посухостійка сть, стійкість до спеки, адаптацію до місцевості тощо. Нам необхідні сорти, які потрібно менше обробляти пестицидами, тому що це навантаження на рослину і землю. Власне такі генетичні конструкції селекціонери переносять в сорти, і створюють конструкцію стійкості до певної групи захворювань", - розповідає науковець.

Крім того, не можна "наосліп" працювати з добривами. Потрібно мати карту з повним описом, які препарати і коли застосовувалися на певній ділянці поля, мати всю агрономічний характеристику. Тільки маючи ці дані, можна створити нормальну дієву технологію під кожне окреме господарство.

Також не слід забувати про антистресанти. Рослина, яке знаходиться в постійному стані стресу через холод або посуху, втрачає в результаті свою врожайність.

До слова, в Україні є яскраві приклади того, як господарства підвищували врожайність з 2,5 т/га до 9 т/га, застосовуючи простий "секрет" вчених - грамотний комплексний підхід до господарювання.

Більше інформації в статті.

Інтерв'ю
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее

1
0