Спецможливості
Новини

У другій декаді квітня агрометеорологічні умови складались добре, — НААН

27.04.2021
682
У другій декаді квітня агрометеорологічні умови складались добре, — НААН фото, ілюстрація

У другій декаді квітня середня температура повітря на більшій частині території країни була на 0,1–1,80С вищою за норму і становила 1,6–12,30С. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт Національної академії аграрних наук.

Мінімальна температура повітря знижувалася +100С до -30С, на поверхні ґрунту та на висоті 2 см спостерігались заморозки до -50С.

Протягом останнього тижня агрометеорологічні умови для весняного розвитку озимих культур та початкового росту ранніх ярих культур складались добре. Помірно низькі температури повітря, які спостерігалися упродовж другої декади квітня, стримують непродуктивні витрати вологи. Відбувається активний ріст вторинної кореневої системи, що надзвичайно важливо за ймовірного пересихання у подальшому орного шару ґрунту. Опади поповнювали ґрунт продуктивною вологою, що сприяло утриманню вологозапасів переважно на доброму та оптимальному рівнях, а верхній шар ґрунту місцями навіть перезволожений, що призводить до затримки польових робот.

За даними Інституту землеробства НААН, на даний час рослини пшениці озимої оптимальних строків сівби перебувають наприкінці IV – на початку V етапу органогенезу (початок фази «трубкування»). Висота рослин 21–23 см, довжина конуса наростання – 2–2,2 мм. Стан посівів добрий.

Рослини жита озимого перебувають наприкінці V – на початку VІ етапу органогенезу (фаза «вихід у трубку»). Висота рослин 25–30 см, довжина конуса наростання – 4,8–5 мм. Стан посівів добрий.

Рослини ячменю озимого перебувають на V етапі органогенезу (фаза «вихід у трубку»). Висота рослин 17–19 см, довжина конуса наростання – 3–3,3 мм. Стан посівів добрий.

У ріпаку озимого відмічаються фази «стеблування» та «поява суцвіть».

За рекомендаціями науковців Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН на початку фази «вихід у трубку» необхідно провести друге підживлення озимих культур, тому що це критичний період щодо забезпечення рослини азотом: відбувається закладання елементів продуктивності колосу. Норма внесення добрив:  під сорти інтенсивного типу — 60–80 кг д. р./га, під сорти напівінтенсивного типу — 30–45 кг д. р./га.

На сьогодні продовжується сівба ранніх зернових та зернобобових культур. Вологозабезпеченість орного шару ґрунту достатня. Разом з тим, умови для проведення сільськогосподарських робіт були малосприятливими через  дощі та перезволожений верхній шар ґрунту.

Фітосанітарний стан у посівах озимих зернових культур не викликає особливого занепокоєння.  На площах ріпаку озимого чисельність хрестоцвітних блішок допорогова. Ріпаковий квіткоїд з країв поля заселив 1–3% рослин на 1–9% площ. Прихованохоботники (стебловий капустяний, великий ріпаковий, насіннєвий) заселяють 5–45% рослин на 7–30% площ. Ріпакового листоїда виявлено у Кіровоградській  області на 26% площ заселено 5% рослин. Піщаного мідляка виявляють на 8 і 50% площ, озиму совку на 14–35% площ (Кіровоградська і Дніпропетровська області) і на 100 % у Хмельницькій області за чисельності 0,2–1 особин/м2, пошкоджено 0,2–1 % рослин. Оленкою волохатою заселено 1 % площі, пошкоджено 1 % рослин за середньої чисельності 0,5–1 особин/рослину (Одеська область).

Інтерв'ю
 Стручков
В Україні практично відсутнє власне виробництво ЗЗР. Попит на цю продукцію задовольняється завдяки імпорту. Економічна криза спричинила збільшення фальсифікату засобів захисту рослин. 
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0