Спецможливості
Новини

Безглютенові продукти набувають популярності в світі, — експерт

17.07.2017
2726
Безглютенові продукти набувають популярності в світі, — експерт фото, ілюстрація

Останнім часом ЄС підвищує нормативи щодо якості сільгосппродукції. Це, зокрема, стосується змісту афлатоксинів у кукурудзі. Так, Італії потрібна кукурудза з мінімальним вмістом афлатоксинів, що створює італійським фермерам серйозні проблеми - вони змушені скорочувати посівні площі кукурудзи через виснаження ґрунту і відсутність інвестицій в їх відновлення.

Про це пише propozitsiya.com за матаріалами Landlord, який опублікував доповідь керуючого директора Grain Services (Італія) Андреа Каньолаті.

Причину настільки високих вимог до якості А.Каньолаті бачить у зміні структури європейського суспільства. «Ми спостерігаємо поступове зникнення середнього класу та все більше розшарування суспільства: 50% загальносвітових доходів сконцентровано в руках 1% населення. Це повністю змінює поведінку кінцевого споживача. Люди хочуть жити довше за рахунок поліпшення якості їжі», — зазначив керуючий директор Grain Services.

Як приклад він навів статистику по ринку органічної продукції в Італії, де цей сегмент зріс удвічі з 2008 року, а експорт такої ж продукції за цей же період збільшився вчетверо. У 2016 році споживання органічної їжі зросло на 16% і на неї припадає 4% від загального обсягу продажів продуктів. 5% у ньому займає преміум-органіка без глютену, чия вартість у три-шість разів дорожча за звичайну. В Італії частка безглютенових зернових продуктів становить 25%. У Німеччині вона ще вище, а в США сегмент безглютенової органічної продукції зростає на 10%/рік. За прогнозами, до 2020-го обсяг цього ринку досягне $ 7 млрд.

«У Німеччині вже виробляється пиво, зварене з безглютенового австралійського ячменю. І раз німці почали пити безглютенове пиво, наступним кроком стане поява безглютенової горілки, що швидше за все відбудеться в найближчі два-три роки», — прогнозує експерт і додає, що поїзд безглютенових продуктів із кожним роком набирає обретів.

А. Каньолаті переконаний, що світовому ринку потрібні продукти з новими властивостями і більш високою якістю — без цього про розвиток бізнесу годі й думати.

Інтерв'ю
Що робити, якщо на територію вашого господарства вломилися окупанти й після звільнення у вас лишаються тільки зруйновані будівлі та спалена техніка? Навіть вислуховувати про це розповіді психологічно нелегко… Однак наші співрозмовники,... Подробнее
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее

1
0