Спецможливості
Новини

У Франції розробляють овочеві роботизовані ферми

25.06.2021
838
У Франції розробляють овочеві роботизовані ферми фото, ілюстрація

До Національних днів сільського господарства у Франції 18, 19 та 20 червня 2021 року стартап NeoFarm відкрив свою технологічну ферму площею 10 тис. м² у Сен-Ном-ла-Бреше (департамент Івелін біля Парижу).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на francetvinfo.fr.

Мета NeoFarm — зменшити навантаження фермерів шляхом проєктування технологічних ферм під ключ. Отже, ця теплиця має роботів, які сіють, прополюють та збирають урожай. 

«Сьогодні фермери досить старі. Протягом наступних 5 років половина з них вийде на пенсію, і їх не обов’язково замінюватимуть, тому нам потрібно зробити професію дуже привабливою», — пояснює Алексія Рей, співзасновниця стартапу.

Наприклад, робот, що допомагає збирати моркву. Механізм з двома ременями захоплює гичку і витягає коренеплоди до рівня талії. Людині не потрібно нахилятися чи стояти навкарачки, пояснив Мікаель Аргедас, інженер-робототехнік з NeoFarm.

Ферми матимуть площі від 1 до 4 га, виробники вирощуватимуть органічні та місцеві овочі. Без роботизації такі ферми були б занадто дорогими. Робототехнічні інструменти дозволяють отримати високу врожайність на невеликих площах. І все це підтримує біорізноманіття. Ще одна перевага: вони працюють на електроенергії, уникають використання хімічних речовин і не ущільнюють ґрунт, на відміну від сільськогосподарських тракторів. Тому ця технологія допомагає побудувати стійку сільськогосподарську модель і має на меті впоратися із моделлю звичайного сільського господарства.

Встановлення технологічної ферми коштує від 800 тис. до 2 млн євро. У найближчі роки стартап NeoFarm хоче створити десятки ферм у Франції.

Інтерв'ю
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і
Олег Вагін найбільш примітний своєю відкритістю і готовністю ділитися секретами вирощування багатьох рослин. В останні роки він повністю сконцентрувався на вирощуванні лохини, перейшовши від вирощування саджанців до закладки власної... Подробнее

1
0