Спецможливості
Архів

Vive la техніка!

04.04.2011
603
Vive la техніка! фото, ілюстрація

Криза минула - і вся галузь сільгоспмашинобудування розцвіла. За цікавими новинками ми подалися до Парижа на дуже популярну виставку SIMA. 

Криза минула - і вся галузь сільгоспмашинобудування розцвіла. За цікавими новинками ми подалися до Парижа на дуже популярну виставку SIMA.

Axion бере планку в 400 к.с.
Велика прем'єра в Парижі для трактора Claas-Axion 900: 8,7-літровий силовий агрегат Cursor 9 походить від FPT (Fiat-Power-Train) і у чотирьох моделях дає потужність від 280 до 400 к.с. Таким чином у вищому класі своїх тракторів фірма "Клаас" стає на бік технології використання палива Ad-Blue. На інших моделях тракторів Axion, а також на тракторах Arion працюють (усе ще) двигуни від DPS (Deere-Power-Systems).
Двигун трактора Axion - в новій рамній конструкції, схожій на ванну. Усі лінії та привідний вал проходять безпечно у рамі, знизу трактор практично повністю закритий.
Було цілком інтегровано гідравліку передньої навіски. Модель 900 рухається дуже плавно - її коробка передач Eccom з найбільшою швидкістю 40 або 50 км/год належить виробництву ZF.
Кабіна з чотирма стійками розташована практично посередині між осями. Разом із новими механічними ресорами таке рішення має сприяти поліпшенню комфорту.
Дизайн кабіни також новий і, напевно, він буде відправною точкою для наступних моделей "Клаас". Цікавим тут є джойстик, який уже було представлено на тракторах Xerion. Цей джойстик керується лише трьома пальцями.
Високоточний
розкидач дорбив
Хоча у розкидачів добрив легко контролювати норму внесення за допомогою вагів, однак з шириною розкидання не все так просто. І, передусім, це стосується добрив, з якими донині не працювали.
У Sulky для цього існує опціональний датчик детонації. Два щупи датчика Justax повертаються вручну за лівим розкидальним диском. Після цього щупи датчика налаштовуються відповідно до диска і бажаної ширини розкидання.
Під час тестового заїзду електроніка реєструє, чи однакової інтенсивності потік добрив розподіляється на обидва щупи датчика. Якщо система помічає відхилення вліво або вправо, вона коригує робочу точку подавання добрива відносно розкидального диска і знову перевіряє.
Потім сенсори знову відкриваються, а кориговане значення переноситься на правий розкидальний диск. Отримані показники точного розподілення добрив можна зберегти на терміналі.

Компактність і оглядовість
MF розширив серію 5400 чотирма моделями з двигунами Perkins від 82 до 107 к.с. Найбільше, що кидається у вічі, це новий, суцільний, капот, що забезпечує добру оглядовість і перетворює трактор на ідеальну машину для застосування фронтального навантажувача. Кабіну було перероблено, на вибір тепер пропонуються три варіанти висоти.
Число обертів ВВП перемикається тепер за допомогою електрогідравліки. Що стосується коробки передач Dyna-4 та інших компонентів, то тут зменшено масу, що буде оцінено під час застосування машини на пасовищах.

Баки обприскувачів
"виходять наперед"
На виставці Sima одразу декілька виробників обприскувальної техніки представили повністю інтегровані рішення щодо переднього бака для розчину, що має перетворити великі трактори на компактні самохідні установки.
Hardi представив 1000-літровий передній бак, який можна наповнювати окремо від системи заповнення навісного обприскувача. Для цього він обладнаний власним електричним насосом.
За допомогою електричного вентиля начіпного обприскувача оператор перекачує розчин назад, не виходячи з кабіни.
Окрім цього, Hardi представив новий самохідний обприскувач Alpha Evo і нову 28-метрову штангу Pro для начіпних обприскувачів.

Ім'я з традицією
На виставці Sima фірма Case IH отримала дві медалі, про які ми зараз вам розповімо. Одна золота медаль - за систему V2V, завдяки якій комбайн автоматично керує швидкістю і відстанню до машини з причепом під час розвантаження. А срібну медаль компанія отримала за втілення ідеї безступінчастого ВВП.
Для своєї наступної новинки Case IH відродив славетне ім'я Farmall. Ці компактні трактори зовсім нової розробки мають двигуни FPT від 55 до 75 к.с. і збираються на заводі компанії CNH у Туреччині. Існують різні варіанти коробки передач - від 40 км/год до 20/20 з повзучим ходом із реверсом, що перемикається під навантаженням. Також новою є й кабіна з рівною підлогою. Додатково для робіт із фронтальним навантажувачем влаштовано велике вікно в даху та інтегрований джойстик на правій консолі.

P.S. Платформу трактора пропонуватимуть також синього кольору. На стенді компанії New Holland цей трактор був представлений під назвою T4 PowerStar.

Завжди по черзі
Цікавим трендом є машини для смугового обробітку грунту перед рядковим висівом, наприклад, під кукурудзу, а також для ріпаку. Оскільки оброблятиметься лише засіяна смуга, повинна зменшитись кількість бур'янів, а також краще зберегатись волога, поряд з цим - кращий протиерозійний захист та зменшення витрат на паливо.
Kuhn представив знаряддя, що називається Striger, яке можна застосовувати окремо від кукурудзяної сівалки. Striger має від 4 до 12 рядів. Відстань між його робочими органами можна встановлювати від 45 до 80 см. Спочатку зубчасте колесо очищає рядок. Рифлені диски перемішують грунт на смузі завширшки 10-20 см і, за потреби, нагортають невеликий гребінь. Одночасно грунт розпушується зубцями, які можна переставляти на глибину до 30 см. Завершується ця операція за допомогою притискувальних роликів.
Ko..ckerling зі своїм новим знаряддям пішов іншим шляхом. Тут у парі працюють культиваторні лапи разом із сівалкою точного висіву. Тонкі лапи розпушують грунт і вносять добриво. Після цього грунт вирівнюють і ущільнюють. Потім іде сівалка точного висіву з встановленою малою відстанню між рядками.

Турецький культиватор
Турецький виробник ILGI у Німеччині ще практично не зустрічався. Щоправда, його продукція дуже схожа на відомі моделі...
Новинкою на виставці Sima була серія машин Apollo - трисекційний культиватор, який може бути причіпним та навісним. Культиватор пропонується з варіантами робочої ширини 3, 4, 5 і 6 м. На вибір пропонуються також три котки з різною вагою. Лапи з системою механічного запобігання перевантаженню можна оснащувати різноманітними дисками.

Чотири рази безступінчастий
Deutz-Fahr представив новий компактний трактор Agron TTV із безступінчастою коробкою передач. Моделі ряду TTV 410, 420 та 430 мають потужність від 115 до 134 к.с. Серійна комплектація тракторів характеризується чотирма швидкостями обертання ВВП та автоматикою ВВП.
Крім цього, Deutz-Fahr показав у Парижі перший трактор із технологією AdBlue. Прототип машини TTV 7.260 має двигун на 260 к.с. з SCR-каталізатором. Цікавим є також дах із вмонтованими сонячними батареями, що дає змогу залишати кондиціонер у кабіні увімкнутим, наприклад, коли трактор зупинено на обід. Ця ідея має запобігти перегріванню кабіни влітку.

Механічно й точно
Механічні сівалки з робочою шириною 3 м  завжди мають великий попит. На виставці Sima багато виробників представили свої нові пневматичні сівалки.
Фірма Po..ttinger прийшла на виставку з новою комбінацією Lion-Vitasem. Сівалка встановлюється безпосередньо на ущільнювальний коток ротаційної борони. Насіння висівається через подвійний сошник, за яким іде ущільнювальне колесо. Дозування здійснюється за допомогою нових висівних котушок.

Подвійний у трикутнику
Monosem представив концепцію нового розташування висівних секцій сівалки точного висіву. По дві механічні висівні секції працюють в одному подвійному рядку з міжряддям 20 см. Привід настільки зістикований, що рослини перебувають в ідеальному трикутнику. Відстань між подвійними рядками становить 75 см (від середини до середини). За даними компанії Monosem, за такого висівання можна застосовувати збиральні машини з класичними міжряддями.
Ця система була випробувана спершу на арахісі в США, а тепер там висівають з її допомогою також сою й кукурудзу. Завдяки її застосуванню, очікується збільшення врожаю від 8 до 12%. З минулого року компанія Monosem випробовує систему і в Європі, спільно з підприємством з виробництва насіння. Після одержання у цих умовах зареєстрованого збільшення врожаю буде прийнято рішення щодо виробництва таких сівалок.

Преси з двома ременями
Ми вже публікували казкову картинку нового рулонного прес-підбирача фірми John Deere. У Парижі, де концепція отримала срібну медаль, з машиною можна було ознайомитись більш детально.
Новим є, передусім, те, що обидва широких ремені проходять через новорозроблену натяжну планку. Ця система має відповідати не лише за більше ущільнення, але й за швидше виштовхування рулонів, оскільки від класичних задніх дверцят було вирішено зовсім відмовитися. Модель 960 спресовує рулони від 60 до 160 см, а прес-підбирач 990 - від 60 до 185 см. Опціональний різальний механізм працює на вибір з 13 чи з 25 ножами. Відкидна конвеєрна підлога перешкоджає забиванню.
На виставці Sima компанія John Deere, крім цього, отримала золоту медаль за систему керування трактором, яка вже була відзначена золотом на ганноверській виставці Agritechnica.

Ванна на гусеницях
Причіп на гусеницях від фірми Perard привертав багато уваги. Причепи виготовляють об'ємом від 19 до 38 м3 і з однією, двома або трьома осями з шинами. Оскільки спускна труба виходить за задню частину причепа, то випорожнення його вмісту можна зручно спрямувати назад, наприклад, у відстійник. Виробник пропонує різне додаткове обладнання, навіть електронні ваги.

Новий вищий клас
На паризькій виставці McCormick показав цілу низку нових моделей. У вищому класі X70 італійці також роблять ставку тепер на силову установку FPT і технологію Ad-Blue. Три моделі мають потужність від 199 до 228 к.с. На вибір пропонуються різні коробки передач: чотиришвидкісна або шестишвидкісна, кожна - з перемиканням під навантаженням.

Ванна на гусеницях
Причіп на гусеницях від фірми Perard привертав багато уваги. Причепи виготовляють об'ємом від 19 до 38 м3 і з однією, двома або трьома осями з шинами. Оскільки спускна труба виходить за задню частину причепа, то випорожнення його вмісту можна зручно спрямувати назад, наприклад, у відстійник. Виробник пропонує різне додаткове обладнання, навіть електронні ваги.

Легкий і гнучкий
Horsch уже декілька років упроваджує ущільнювальні котки RollFlex, які працюють із пласкими ресорами і виготовляються фірмою Heko. Перевагами є відносно менша маса і менша загроза закупорювання.
На нинішній виставці Sima схожі котки показала фірма Kongskilde. Щоправда, тут кожні два пружинні елементи з'єднані між собою. Таким чином підйомна сила котка має збільшуватися, а навантаження за потрапляння каменів - розподілятися на дві пружини.

Інтерв'ю
З лютого цього року підрозділ Crop Science компанії «Байєр» в Україні очолив Франк Хатке, який водночас займає посаду керівника регіонального маркетингу в країнах Центральної та Східної Європи і нещодавно приїхав у нашу країну з Польщі.... Подробнее
Компанія ДП «ТАК» (на ринку — з 2013 р.), яка входила до складу групи компаній «ТАК», знана в Україні як надійний дистрибутор і співорганізатор «Битви Агротитанів».  Віднедавна ДП «ТАК» відокремилася від групи компаній «ТАК» і стала... Подробнее

1
0