Спецможливості
Новини

Виставка, націлена на успіх

07.03.2013
594
Виставка,  націлена на успіх фото, ілюстрація

З 12 по 14 лютого цього року в Києві пройшла Третя міжнародна виставка «Зернові технології 2013», об’єднана з виставкою Agro Animal Show 2013. У заході взяли участь близько 540 компаній з 22 країн (у 2012 р. — 21 країна).

З 12 по 14 лютого цього року в Києві пройшла Третя міжнародна виставка «Зернові технології 2013», об’єднана з виставкою Agro Animal Show 2013. У заході взяли участь близько 540 компаній з 22 країн (у 2012 р. — 21 країна).

Ю. Михайлов
propozitsiya@univest-media.com

Для розуміння значущості та популярності цієї виставки досить навести лише перелік послів іноземних країн, які взяли участь у відкритті виставки: Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні пан Пітер Ян Волтерс, Надзвичайний і Високоповажний Посол Королівства Данії в Україні його високість Мікаель Борг-Хансен, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні пан Ален Ремі та Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні доктор Кристоф Вайль.

Інтрига від самого початку
Чому інтрига? Три місяці тому в листопаді (з 21 по 23) на цьому самому виставковому майданчику відбулася Друга спеціалізована виставка інноваційних рішень у зерновому господарстві «Зернові технології 2012»! Може видатися, що дві виставки протягом трьох місяців на одну й ту саму тематику в одному й тому  самому місці — це певний перебір!
Втім, таке рішення організаторів «здвоїти» виставки доволі просто пояснюється:
«Під час проведення виставки “ІнтерАГРО 2012” відбулося засідання Виставкової ради, де було прийняте одноголосне рішення рекомендувати організаторам виставки перенести постійні терміни проведення «ІнтерАГРО» на осінь, починаючи з 2013 р.
Таким чином, виставка «ІнтерАГРО 2013» відбудеться у термін з 30 жовтня по 1 листопада і буде присвячена демонстрації сільськогосподарської техніки та обладнання провідних світових та вітчизняних виробників.
Своєю чергою, в традиційні лютневі терміни в 2013 р. пройдуть міжнародні спеціалізовані виставки Agro Animal Show (“Агро Енімал Шоу”), “Зернові технології”».
Офіційна інформація
організаторів виставок
Ну що ж, логічно: виставка «ІнтерАгро» восени: сільгоспвиробники зібрали врожай, з’явилися гроші: час робити інвестиції в розвиток бізнесу. Приїхали до Києва (до речі, від Києва до найважливіших центрів України — 500 км: до Львова, Харкова, Дніпропетровська, Херсона, Одеси, Івано-Франківська, Чернівців (ну, звісно, плюс-мінус).
Виставка «ІнтерАгро» в січні-лютому: зима, спала напруга осінніх польових робіт, попереду весняні польові роботи, незабаром почнеться отелення, опорос тощо — саме час приділити увагу матеріально-технічним ресурсам.
Ну, а дивна (в сенсі чудова) тому, що кількісний та представницький склад учасників об’єднаної виставки «Зернові технології 2013» і Agro Animal Show 2013 приємно вражає  – 540 компаній з 22 країн, буквально весь світ агробізнесу зібрано на окремому виставковому майданчику (причому в умовах, які сприяють налагодженню ділових контактів, плідним переговорам, обміну досвідом тощо). Назву лише кількох (прошу вибачення у тих, кого не навів: перелік величезний): «Амако», «Гомсільмаш», Ростсельмаш, «Сампо», «Грімме», «Лелі», «Маніту», «ДеЛаваль», «Українська овочева компанія», «Сади України»…

Було що послухати, було на що подивитися
Тематика конференцій, що проводилися під час виставок «Зернові технології 2013» і Agro Animal Show 2013: Дні Нідерландів, Німеччини, Франції. Відповідно: сучасні технології вирощування картоплі, сучасні технології в свинарстві, птахівництві та вирощування кукурудзи.
Але семінари, конференції та круглі столи проводили не лише іноземні компанії, але й вітчизняні з не меншим успіхом.
   Два дні тривала конференція «АПК-Інформ» під назвою «Агро Ресурси 2013», що охоплювала такі теми: «Рентабельність виробництва зернових і олійних культур» (стан і перспективи розвитку рослинництва в Україні) і «Матеріально-технічні ресурси: тенденції ринку» (технологічні аспекти та проблемні питання якості зерна кукурудзи в 2012/13 рр.).
   Надзвичайно цікавим був семінар «Козяче молоко — аспекти здоров’я та інвестування», організований компанією «Украгроконсалт».
   Газета «Аграрний тиждень. Україна» провела семінар «Аграрна країна: прибуткове вівчарство».
   Журнал «Пропозиція» (генеральний інформаційний партнер виставки «Зернові технології 2013» та ексклюзивний інформаційний партнер Agro Animal Show 2013) провів міжнародний семінар-практикум «Ефективні технології відгодівлі в молочному стаді». Тема — щонайактуальніша, бо поголів’я великої рогатої худоби стабільно скорочується, реального (не на папері) молока все менше і менше. Чому? Бо виробникам невигідно виробляти, а влада не знає, що з цим робити. Тобто «верхи не могли, а низи не хотіли», як казав Вєнєчка Єрофеєв у безсмертному творі «Москва-Пєтушки». Тобто криза...
Як і минулого року, на об’єднаній виставці «Зернові технології 2013» і Agro Animal Show 2013 організатор виставок — компанія «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» разом з Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» визначили та нагородили учасників конкурсу «АгроБренд’2013». Уперше на виставці Agro animal show 2013 було визначено переможців Першого всеукраїнського конкурсу «Лікар-ветеринар року».

Феномен «дежавю»
Проходячи виставкою, я чомусь пригадав часи СРСР з його плановим господарством та постійними дефіцитами в усьому.
Для людей молодих поясню. В СРСР протягом усіх років його існування був дефіцит усього: від споживчих товарів до промислового обладнання. В магазинах товарів для населення не було зовсім. За автомобілями, меблями, житлом тощо вишикувалися черги на роки вперед. Щоб купити пару якогось нормального взуття, люди вистоювали багатогодинні черги. Харчі, окрім трьох міст: Москви, Києва та Ленінграда (зараз Санкт-Петербург) — можна було придбати лише «по блату». Періодично щось зникало: то мило, то зубна паста, то пральний порошок, то вершкове масло, м’ясо тощо. Купити «Шпроти» або майонез — це вже було справжнє везіння.
Так само і в промисловості: аби придбати в СРСР будь-що, підприємству необхідно було за рік (а то й кілька наперед) подати відповідну заявку в профільне міністерство, яке формувало план замовлень. Потім ці міністерські плани надсилалися в Держплан у Москву, де розглядалися та коригувалися (зрозуміло — в бік скорочення) та затверджувалися. На кожному кроці чатували парадокси: підприємство могло бути рентабельним, мати вільні кошти, на які нічого не могло придбати, бо не було «фондів». А от якесь безнадійно збиткове підприємство могло отримувати все що завгодно, бо «згори видніше»! А бувало й так, особливо в галузі «хай-тек», що за час узгодження «фондів» технологія встигала принципово змінитися, внаслідок чого підприємства отримували вже морально застаріле обладнання.
А потім настав капіталізм, і все стало навпаки: купуй, що хочеш! Виконаємо за гроші будь-яку примху. От тільки де взяти стільки грошей?
Тому проходячи виставкою, пересічному громадянину здасться, що проблем в нашому сільському господарстві немає: будь-яка техніка, технології, «ноу-хау». От якби ще й гроші були! ((До речі, під час Дня Франції фахівці банку «Креді Агріколь Україна» зробили доповідь на цю тему.)

Робимо висновки — шукаємо відмінності
Реклама — двигун торгівлі! Це правило знають випускники шкіл, що шукають, куди піти вчитися або працювати.
Краще один раз побачити, аніж сто разів почути — цю істину ми теж усі добре знаємо.
Виставки — це місце зустрічі тих, хто шукає, з тими, хто пропонує. Виставки — це можливість отримати новини про найсучасніші технології, побачити їх (а то й помацати), отримати консультації та поради, обмінятися думками з колегами.
Значення і відвідуваність виставки «Інтерагро», а відтепер ще й об’єднаної виставки «Зернові технології 2013» і Agro Animal Show 2013 стрімко зростають. Відвідувачі та учасники оцінили важливість участі в них, а отже, спільні зусилля неодмінно дадуть бажаний усіма результат — розвиток українського аграрного сектору.

Інтерв'ю
Федір Шумейко, головний інженер ФГ «Агро Хорс»
Коротка дискова борона Heliodor 9 від LEMKEN – найлегша дискова борона в продуктовій лінійці компанії. Діаметром дисків цього агрегату становить 510 мм. Серед особливостей агрегату слід відмітити його маневреність, технологічність та... Подробнее
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее

1
0