Спецможливості
Новини

Відкрито першу страусову бойню

26.09.2008
820
Відкрито першу  страусову бойню фото, ілюстрація

Першу в Україні страусову бойню в березні цього року було введено в дію на базі модельного агрокультурного підприємства “Агро-Союз” у Травневому, що на Дніпропетровщині. Новий підрозділ забиває товарних страусів, обробляє туші й здійснює вакуумне пакування страусового м’яса.

Першу в Україні страусову бойню в березні цього року було введено в дію на базі модельного агрокультурного підприємства “Агро-Союз” у Травневому, що на Дніпропетровщині. Новий підрозділ забиває товарних страусів, обробляє туші й здійснює вакуумне пакування страусового м’яса.

Розведення страусів в Україні — все ще екзотичне заняття. Перерости у високоприбутковий бізнес, як це сталося в сусідній Польщі або Японії, цей вид діяльності не може через брак на вітчизняних просторах потрібної інфраструктури виробництва й переробки продуктів страусівництва. Але ж страусовий бізнес практично безвідходний: всі види продукції — м’ясо, шкіра, пір’я, жир, яйця страуса — користуються попитом на агроринку. Шкіру й пір’я широко використовують у світі моди, а страусовий жир — у виробництві косметичної продукції. Але для цього треба створити цілий комплекс спеціалізованих підприємств, вивчити й упровадити технології обробки й переробки страусових продуктів, сформувати й затвердити виробничі стандарти, створити попит на новий продукт і налагодити його дистрибуцію.
Першопрохідником у цій справі стала Корпорація “Агро-Союз”. Зайнявшись промисловим розведенням страусів у 2003 році, вона не тільки популяризувала цей напрям серед птахівників України, а й зробила свій внесок у створення галузевої інфраструктури. Ще місяць тому в Україні не було жодної спеціалізованої бойні, а тепер на базі “Агро-Союзу” працює забійний цех, що відповідає міжнародним стандартам.
На сьогодні агросоюзівські фахівці єдині в Україні освоїли технологію обробки страусових туш, запозичену в Ізраїлі. Головна особливість процесу відокремлення м’яса від кісток — ретельне відокремлення різних груп м’язів, щоб не пошкодити ніжне філе. Упаковують готове філе у вакуумні пакети із грифом “Дієтичний продукт”, обов’язково вказують торгову марку й дату виготовлення.
Ексклюзив від “Агро-Союзу” — ніжний делікатесний продукт ТМ “Жар-птиця” — тепер можна придбати в найбільших торговельних мережах України, таких як “Метро”, Rainford і “Євросмарт”.
 Український споживач, будучи гурманом від природи, починає дедалі прискіпливіше підходити до складання свого раціону. Той, хто цінує здорове харчування, не зможе відмовити собі в корисному й смачному страусовому м’ясі. У зв’язку з цим дієтологи пророкують велике майбутнє страусівництву в Україні. Але щоб бути готовим до активного попиту на страусове м’ясо, насамперед потрібно подбати про збільшення пропозиції на ринку.
“Агро-Союз” планує збільшити відтворення страусів на фермі, а потім — і пропускну здатність забійного цеху: до 15 страусів за день. На сьогодні племінна ферма корпорації нараховує 400 страусів-виробників.
Що ж до другого за значущістю продукту після м’яса — шкіри, то її переробку в Україні ще не налагоджено. На вітчизняних теренах немає шкіряних заводів, здатних налагодити якісну вичинку страусової шкіри. Тому Асоціація страусівників України планує в перспективі відкрити власне переробне підприємство. Поки що шкіру страусів консервують і зберігають у холодильних камерах на бойні. Потім її продають за кордон для переробки й виробництва одягу, взуття й аксесуарів преміум-класу.

Інтерв'ю
Міжнародна насінницька компанія Strube, яка спеціалізується на селекції цукрового буряка, пшениці, жита і ріпаку, в 2017-му відзначає своє 140-річчя. В Україні офіс компанія відкрила в 2008 році. Про
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно

1
0