Спецможливості
Статті

Відкрито перший в Україні сад Ре-сортів

01.10.2008
677
Відкрито перший  в Україні  сад Ре-сортів фото, ілюстрація

Садівництво в Україні щороку набуває дедалі ширших масштабів. Найбільші сади промислового спрямування доглядають на Вінниччині.
Саме тут, у Тивріївському районі, в селі Василівка, 21 травня урочисто посадили та відкрили сад Ре-сортів. Ініціаторами свята стали ТОВ “АГРАНА ФРУТ Україна” та Міжнародна фінансова корпорація (IFC). Справді, свято вдалося: погода була сонячна, настрій — святковий, гостей українськими піснями зустрічав фольклорно-інстументальний ансамбль “Вишня”.

Садівництво в Україні щороку набуває дедалі ширших масштабів. Найбільші сади промислового спрямування доглядають на Вінниччині.
Саме тут, у Тивріївському районі, в селі Василівка, 21 травня урочисто посадили та відкрили сад Ре-сортів. Ініціаторами свята стали ТОВ “АГРАНА ФРУТ Україна” та Міжнародна фінансова корпорація (IFC). Справді, свято вдалося: погода була сонячна, настрій — святковий, гостей українськими піснями зустрічав фольклорно-інстументальний ансамбль “Вишня”.
З вітальними словами до учасників зібрання звернулися Генеральний директор “Аграна фрут Україна” Віктор Іванович Харьков, керівник проекту IFC “Плодово-ягідного сектору у Вінницькій області” Оксана Іванівна Варові та голова Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Георгійович Домбровський. Вони побажали всім міцного здоров’я, натхнення, успіхів та процвітання.
Нині ТОВ “Аграна Фрут Україна” — один із лідерів у переробці фруктів в Україні: спільно із Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) започатковує Міжнародну програму з вирощування Ре-сортів у Вінницькій області. Ця програма має на меті створення конкурентоспроможного інтегрованого ланцюга поставок сировини і забезпечення довгострокового росту й розвитку бізнесу місцевих виробників фруктів та інших учасників програми.
Програмою передбачено до 2012 року закласти 3000 гектарів яблунь імунних сортів (Ре-сорти) з перспективою подальшого збільшення насаджень.
Програму розроблено на базі восьмирічних досліджень “Аграни” в Німеччині та Угорщині з добору сортів та тестування технологій, де було висаджено 2500 га яблунь Ре-сортів.
Міжнародна фінансова корпорація (IFC) — член групи світового банку, тож її завданням є розвиток приватного сектору шляхом впровадження інвестиційних проектів та консультативних програм. Сектор агробізнесу — один із пріоритетних напрямів роботи для IFC, оскільки тут є великий потенціал для розвитку економіки України, а також для підвищення розвитку життя людей. Станом на кінець березня 2008 року IFC інвестувала в Україні понад 800 млн доларів США у 38 проектів, і тепер Корпорація стрімко розширює свою інвестиційну діяльність, спрямовуючи кошти у фінансовий, аграрний, паливно-енергетичний сектори, а також — у сферу послуг, роздрібну торгівлю, розвиток індустрії, будівельних матеріалів та інфраструктуру. Здійснює низку консультативних програм із лізингу, агробізнесу, іпотечного фінансування та удосконалення бізнес-середовища в Україні.
Яке значення мають на сьогодні сади такого спрямування? Це — майбутнє для нашої країни; розвиток промислової переробної галузі України; біологічно чисті соки та фруктові наповнювачі для молочнокислих продуктів; фрукти, які у свіжому вигляді споживатиме наше населення. Тож політика компанії “Аграна” спрямована на одне — інвестувати, розвиватися на українському ринку й зробити так, щоб український ринок ніколи не був ринком для переробки вторинної продукції.
Україна входить у світову двадцятку найбільших країн з виробництва яблук і має великий потенціал для розвитку плодово-ягідного сектору. Вступ до СОТ  створює нові можливості для українських виробників, але, водночас із цим, потребує підвищення конкурентоспроможності.
Ре-сорти мають такі переваги:
n висока продуктивність, стабільні врожаї, низька собівартість;
n спрощена система захисту, що значно зменшує затрати;
n невибагливість сортів до грунтів;
n насадження легко формувати без застосування складних методів обрізування;
n технологія зменшує негативний вплив на довкілля; можливе органічне виробництво;
n стійкість сортів проти хвороб зберігає високу якість продукту;
n технологія забезпечує виробництво продукції, яка відповідає міжнародним стандартам якості.
Жодне виробництво, жодну технологію не можна розвинути без підтримки обласної адміністрації та обласної ради. Тільки за підтримки сільського господарства може розвиватися переробна галузь.
Взагалі, такі події слід святкувати. Хай вони не масштабні, але в них укладено людську працю та душу, і це є прикладом для інших людей. 

Інтерв'ю
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее
Враховуючи насиченість ринку сучасною багатофункціональною технікою, завоювати позиції лідера продажів доволі не просто. Пропонований продукт чи послуга повинні мати власні унікальні технічні рішення, що робить їх особливим та затребуваним... Подробнее

1
0