Спецвозможности
Новости

Віце-прем’єр Юрій Мельник: “Давальницька схема ввезення м’яса — це легальна контрабанда”

05.06.2008
774
Віце-прем’єр Юрій Мельник: “Давальницька схема ввезення м’яса — це легальна контрабанда” фото, иллюстрация

“Ні для кого не таємниця, що на сьогодні в митних документах, деклараціях записують занижену митну вартість”, — упевнений віце-прем’єр.


За його словами, розроблення системи заходів із визначення реальної митної вартості кожного виду м’яса повинно стати спільною справою Державної митної служби, Міністерства економіки та Міністерства аграрної політики.


Водночас на засіданні Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики й земельних відносин віце-прем’єр Юрій Мельник заявив про кончу потребу заборонити ввезення м’яса в Україну за давальницькою схемою.


Він зазначив, що давальницька схема передбачає пільгове ввезення м’яса на територію України, тобто звільнення від сплати деяких податків, але завезене м’ясо після переробки належить в обов’язковому порядку вивезти з України.


Тим часом, з його слів, за давальницькою схемою в нашу країну з початку 2005 року було завезено близько 50 тис. тонн м’яса і тільки близько 16 тис. тонн його вивезли.


“35 тис. тонн чистого м’яса залишилося на внутрішньому ринку й певним чином створювали далеко не рівні конкурентні умови нашим виробникам”, — сказав він.


На думку віце-прем’єра, давальницька схема відображає поняття так званого “сірого” імпорту, або легальної контрабанди.


Як відомо, восени цього року виробники свинини звернулися до керівництва держави із проханням урегулювати ситуацію, що склалася на ринку м’яса, й підтримати вітчизняного виробника, зокрема, ввести мінімальну закупівельну ціну на свинину на рівні 10,5 гривні за 1 кг, а також посилити контроль за нелегальним ввезенням м’яса в державу та його імпортом.


І хоча Держмитслужба підписала протокол про співпрацю з 20 підприємствами — імпортерами м’яса, м’ясопродуктів і свійських тварин в Україну, які представляють 80% ринку імпорту цієї продукції, — ситуація наразі мало змінилася. Згідно з цим протоколом, імпортери зобов’язуються щомісяця надавати в Держмитслужбу достовірну інформацію про вартість м’яса, м’ясопродукції й свійських тварин і заявляти митну вартість товарів відповідно до наданої інформації під час їх увезення на територію України. Втім, часу ще минуло небагато. Є підстави сподіватися, що нинішні лідери в агросфері зуміють повернути ситуацію у належне русло...


За повідомленнями


інформаційних агенцій України

Интервью
Игорь Чечетко, директор компании HZPC Ukraine
После того, как заработало соглашение о свободной торговле с ЕС, ряд украинских сельхозпроизводителей попытались выйти на европейский рынок. Стало понятно, что продукция, которая продается в свежем
Николай Сафонов
Потенциал роста органического сегмента велик, его доля может достигнуть 5-10%. Но пока что в Украине на него приходится это менее 0,1% от общего потребления продуктов питания. И произойти это может в ближайшие 5-10 лет. Многое зависит от... Подробнее

1
0