Спецможливості
Новини

Віце-прем’єр Юрій Мельник: “Давальницька схема ввезення м’яса — це легальна контрабанда”

05.06.2008
934
Віце-прем’єр Юрій Мельник: “Давальницька схема ввезення м’яса — це легальна контрабанда” фото, ілюстрація
Віце-прем’єр з питань агропромислового комплексу Юрій Мельник заявляє про потребу встановлення мінімального рівня митної вартості імпортного м’яса. На його думку, “потрібно визначити реальну вартість, нижче якої ми не можемо його розмитнювати”. Він зазначив, що 2005 року, за даними митниці, понад 100 тис. тонн м’яса птиці ввезено за декларованою вартістю — 450 дол./т, понад 30 тис. тонн свинини — за ціною 830 дол./т та близько 15 тис. тонн — по 750 дол./т.

“Ні для кого не таємниця, що на сьогодні в митних документах, деклараціях записують занижену митну вартість”, — упевнений віце-прем’єр.


За його словами, розроблення системи заходів із визначення реальної митної вартості кожного виду м’яса повинно стати спільною справою Державної митної служби, Міністерства економіки та Міністерства аграрної політики.


Водночас на засіданні Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики й земельних відносин віце-прем’єр Юрій Мельник заявив про кончу потребу заборонити ввезення м’яса в Україну за давальницькою схемою.


Він зазначив, що давальницька схема передбачає пільгове ввезення м’яса на територію України, тобто звільнення від сплати деяких податків, але завезене м’ясо після переробки належить в обов’язковому порядку вивезти з України.


Тим часом, з його слів, за давальницькою схемою в нашу країну з початку 2005 року було завезено близько 50 тис. тонн м’яса і тільки близько 16 тис. тонн його вивезли.


“35 тис. тонн чистого м’яса залишилося на внутрішньому ринку й певним чином створювали далеко не рівні конкурентні умови нашим виробникам”, — сказав він.


На думку віце-прем’єра, давальницька схема відображає поняття так званого “сірого” імпорту, або легальної контрабанди.


Як відомо, восени цього року виробники свинини звернулися до керівництва держави із проханням урегулювати ситуацію, що склалася на ринку м’яса, й підтримати вітчизняного виробника, зокрема, ввести мінімальну закупівельну ціну на свинину на рівні 10,5 гривні за 1 кг, а також посилити контроль за нелегальним ввезенням м’яса в державу та його імпортом.


І хоча Держмитслужба підписала протокол про співпрацю з 20 підприємствами — імпортерами м’яса, м’ясопродуктів і свійських тварин в Україну, які представляють 80% ринку імпорту цієї продукції, — ситуація наразі мало змінилася. Згідно з цим протоколом, імпортери зобов’язуються щомісяця надавати в Держмитслужбу достовірну інформацію про вартість м’яса, м’ясопродукції й свійських тварин і заявляти митну вартість товарів відповідно до наданої інформації під час їх увезення на територію України. Втім, часу ще минуло небагато. Є підстави сподіватися, що нинішні лідери в агросфері зуміють повернути ситуацію у належне русло...


За повідомленнями


інформаційних агенцій України

Інтерв'ю
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее

1
0