Спецможливості
Новини

Верховна Рада відхилила майже усі пропозиції аграріїв щодо державної підтримки галузі на 2019 рік

19.10.2018
1323
Верховна Рада відхилила майже усі пропозиції аграріїв щодо державної підтримки галузі на 2019 рік фото, ілюстрація

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету відхилив майже усі пропозиції Всеукраїнської Аграрної Ради щодо вдосконалення державної підтримки аграрної галузі у 2019 році. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз ВАР.

 «В цілому, ми характеризуємо ситуацію, що склалася в частині державної підтримки аграрної галузі, як катастрофічну, тому що такого низького рівня використання виділених коштів в історії українського АПК ще не було. Причиною цього є перерозподіл дотацій на ті напрямки, які аграріями не затребувані, і, навпаки, відмова від фінансування потрібних напрямків і програм. Крім того, на шляху отримання сільгоспвиробниками коштів стоять різноманітні адміністративні перешкоди», - відмітив заступник голови ВАР Михайло Соколов.

Крім того, в ухваленому документі були підтримані ще дві поправки, запропоновані групою депутатів на чолі з членом депутатської групи "Партія "Відродження" Олегом Кулінічем:

  • Скоротити удвічі фінансування часткової компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва;
  • Перейменувати програму державної підтримки галузі тваринництва, що дозволить фінансувати за рахунок коштів, виділених на її реалізацію, виробництво, зберігання і переробку усієї сільськогосподарської продукції. Фактично ця поправка дозволить фінансувати будівництво і реконструкцію аграрними холдингами олійноекстракційних заводів, елеваторів тощо.

У той же час були відхилені дійсно важливі поправки, запропоновані ВАР та іншими аграрними асоціаціями.

Нагадаємо, ВАР та інші аграрні асоціації у складі Всеукраїнського аграрного форуму розробили ряд пропозицій з удосконалення державної підтримки АПК, прописаної у проекті бюджету-2019. Основні з них:

  1. Збільшення фінансування програми компенсації ставки за кредитами з 127 млн грн мінімум до 700-800 млн грн з одночасним введенням обмеження компенсації на рівні 10 млн грн в одні руки. Таким чином, дані гроші гарантовано б дісталися середнім і малим аграріям.
  2. Збільшення фінансування програми «квазіакумуляціі ПДВ» з 0 до 1,8-2 млрд грн з одночасною зміною принципу її розподілу, щоб в результаті виплата коштів здійснювалась пропорційно отриманій виручці. Це дозволило б значно полегшити роботу бухгалтерів і виключити махінації й перекоси, через які багато господарств у 2017 році за цією програмою коштів майже не отримали. При цьому зберігалося обмеження щодо виплати в одні руки не більше 150 млн грн.
  3. Здійснювати виплати за програмою «фермерського мільярда» не лише серед тих, хто має статус фермерського господарства, а серед усіх сільгоспвиробників, які обробляють менше 500 га. При цьому пропонувалось відмовитись від купи складних програм, за якими чиновник на власний розсуд вирішував, хто стане отримувачем дотації. Натомість запровадити розподіл виділених коштів пропорційно легальній виручці від реалізації с/г продукції.

Інтерв'ю
AgroGeneration є одним із провідних агрохолдингів України не лише за обсягами виробничих площ, а й за операційною ефективністю. Головний напрямок діяльності компанії – виробництво зернових та олійних
Традиційним джерелом байпасного крохмалю в раціонах корів є зерно кукурудзи. Його особливістю є те, що він не ферментується у рубці і стає доступним вже у тонкому відділі кишечника. Це допомагає збільшити надходження глюкози у кров’яне... Подробнее

1
0