Спецможливості
Новини

Вексельне фінансування: безперечно — вигідно!

08.04.2016
1054
Вексельне фінансування:  безперечно — вигідно! фото, ілюстрація

Коли у вас не вистачає обігових коштів, що ви робите? 

Правильно, думаєте про кредит у банку. Втім, кредити у нас — буквально «кусючі» (процентна ставка більша за 20%), тому не кожен може скористатися цими можливостями і вимушений навіть або відмовляти собі у придбанні чогось потрібного, або економити на цьому. 

Коли у вас не вистачає обігових коштів, що ви робите? 

Правильно, думаєте про кредит у банку. Втім, кредити у нас — буквально «кусючі» (процентна ставка більша за 20%), тому не кожен може скористатися цими можливостями і вимушений навіть або відмовляти собі у придбанні чогось потрібного, або економити на цьому. 

Якщо взяти, наприклад, сільгоспвиробника, то одним з перших таких зекономлених ресурсів будуть засоби захисту, особливо якщо вони оригінальні і, звісно ж, коштують недешево. Раніше, років шість тому, аграрій відмовлявся взагалі від придбання ЗЗР (мовляв, якось обійдемося без них, поборімося з допомогою агротехніки) або купував дешевші продукти, нерідко сумнівної якості. Тепер дещо простіше — компанії-постачальники разом із фінансовими установами пропонують агровиробникам доступні механізми придбання всього необхідного у кредит: чи то аграрна розписка, чи то вексель або відстрочка платежу тощо. 

Вексельна форма розрахунків, яка передбачає придбання товарів на умовах відстроченого платежу, який оформлюється комерційними векселями (цінний папір, фінансове зобов’язання на суму, необхідну для придбання товару, за яким через певний час має відбутися погашення), — не дивина для України. Чимало банків надають цю послугу. Процедура та умови видачі векселів для більшості банків стандартні і передбачають за користування векселем сплату до 3–7% суми, вказаної у ньому (на це впливають такі чинники, як строк погашення векселя, гарантування його сплати банком, 

т. з. аваль тощо).

Компанія «Байєр» має великий досвід у реалізації фінансових програм (із 2011 року), спрямованих на створення вигідніших умов кредитування аграріїв та надання їм можливостей для придбання якісних ЗЗР, і спільна партнерська програма з Райффайзен Банк Аваль та IFC є результатом цієї копіткої кількарічної діяльності. Отже, на сезон 2016 року «Байєр» пропонує користувачам своєї продукції (засобів захисту рослин) скористатися перевагами унікального вексельного фінансування. Зокрема, ця партнерська програма надає умови вигідного авалювання векселів для кінцевих споживачів — сільгосппідприємств та фермерів усього під 1% (завдяки цьому реальна вартість кредиту знижується у чотири-шість разів!).

Скористатись новою програмою вексельного фінансування представники аграрного сектору мають можливість під час агросезону’2016, придбавши якісні засоби захисту рослин від компанії «Байєр» на умовах фінансування від Райффайзен Банку Аваль — усього під 1%. 

Зважаючи на істотну мінливість валютного курсу, ця партнерська програма від «Байєр», Райффайзен Банку Аваль та IFC, члена групи Світового банку, передбачає мінімізацію валютного ризику (ці ризики «ділять» між собою «Байєр», Райффайзен Банк Аваль та IFC). Окрім цього, термін фінансування адаптовано до аграрного бізнес-циклу (до 9 місяців), що надає можливість остаточного розрахунку за придбану продукцію вже після продажу річного врожаю. І все це — без використання банківського кредиту!

«Сільське господарство України має надзвичайний потенціал, і я дуже радий, що компанія “Байєр” пропонує не лише якісні продукти та свої експертні знання, але й вигідний фінансовий інструмент, який в кінцевому результаті підвищує продуктивність аграрного виробництва та конкурентоспроможність України на європейському ринку, — зазначив Андреас Льохель, керівник підрозділу Crop Science в країнах Північного Причорномор’я. — Основою цієї спільної програми є успішна співпраця “Байєр”, Райффайзен Банку Аваль та IFC, яка розпочалася у 2011 році. Завдяки цій спільній роботі за останні шість років українські аграрії отримали чималі вигоди. Ця програма — не лише доступне, зручне та вигідне фінансування агровиробників, а й доступ до знань, ноу-хау та привабливих ринків збуту. Разом із нашими партнерами ми маємо на меті сприяти збільшенню прибутковості українського сільгоспвиробництва та його конкурентоспроможності на внутрішньому та зовнішніх ринках».

«Програма авалювання векселів для аграрного сектору протягом останніх років засвідчила свою високу ефективність та зручність для всіх учасників ринку. Цей фінансовий інструмент дає змогу оптимізувати витрати на залучений капітал, що особливо актуально в період значної волатильності на ринку та високої вартості традиційного фінансування. У 2015 році обсяг авальованих векселів у Райффайзен Банку Аваль зріс утричі, порівняно з попереднім роком, і становив понад 1 млрд грн. Анонсована програма фінансування є свідченням вагомої підтримки АПК, яку Райффайзен Банк Аваль продовжує надавати аграріям вже більш ніж 20 років, — зазначив Руслан Співак, директор департаменту корпоративних продуктів та партнерства Райффайзен Банку Аваль. — Банк готовий працювати з фермерами із земельним банком від 200–300 га, а заставою можуть бути будівлі, техніка, а також складські розписки на готову продукцію». 

«Обмежений доступ до фінансування — наразі одна із найболючіших проблем для аграріїв, особливо для малого та середнього бізнесу. Саме її ефективне вирішення — одне із завдань IFC. Над цим ми працюємо з 2011 року, коли разом із “Байєр” та банками розробили механізм часткової кредитної гарантії. За весь час реалізації проектів фінансової підтримки ми дійшли висновку, що рішення повинні бути комплексними, разом із фінансовими продуктами агровиробники мають отримувати технологічні та організаційні ноу-хау, реальні механізми щодо оптимізації фінансової дисципліни підприємства. Тому ми провели понад 140 семінарів за участі близько 11 тис. фермерів та бухгалтерів, де розповідали про переваги програм та особливості обліку векселів. Програма триватиме ще чотири роки. Ми сподіваємося, що ця нова програма стане прикладом і для інших фінансових інститутів та компаній, як можна надавати доступне фінансування для малого та середнього бізнесу в агропромисловому секторі. В основі продукту — механізм розподілу фінансових ризиків між усіма учасниками агровиробництва, — зазначила Олена Волошина, керівник діяльності IFC в Україні. — Наразі понад 42% нашого портфелю — це проекти з агробізнесу та продуктів харчування. Щороку на їхній розвиток ми виділяємо для України близько 400 млн дол.». 

«У 2015 році стартувала комплексна програма “Агрорішення”, головне завдання якої — допомогти вітчизняним аграріям збільшити прибутковість власного бізнесу, — розповів Олексій Мітягін, заступник генерального директора ТОВ «Байєр», керівник відділу продажів підрозділу Crop Science в країнах Північного Причорномор’я. — Для цього «Байєр» пропонує комплекс заходів та інструментів, зокрема “Фінансові рішення” (світові практики управління фінансами та залучення капіталу); “Агрономічні рішення” (сучасні інструменти для підвищення ефективності вирощування культур); “Агроменеджмент-рішення” (оптимізація бізнес-процесів та передові підходи в управлінні підприємством); “Рішення маркетингу і збуту” (підтримка в питаннях реалізації 

продукції).

Частиною наших “Агрорішень” є вексельне фінансування. Торік ми видали близько 700 векселів, а нинішнього року плануємо збільшити обсяги на 50%, — запевнив пан Мітягін. — Вексельне фінансування поширюється лише на ЗЗР компанії і не передбачене для придбання насіння. Можна стверджувати, що наша програма вексельного фінансування припала до душі агровиробникам, адже за п’ять попередніх років її існування не було випадків прострочення оплати векселів».  

Інформація:

ПЕРЕВАГИ ВЕКСЕЛЬНОЇ ФОРМИ РОЗРАХУНКУ

Відстрочка платежу на строк до 9 місяців 

Відсутність прихованих платежів

Відсутні ризики зміни ціни на продукцію внаслідок валютних коливань та інфляції 

Вартість банківської комісії за встановлення ліміту на авалювання векселів у кілька разів нижча, ніж ринкова процентна ставка за банківським кредитом у національній валюті 

Можливість придбати товар у будь-якого дистриб’ютора ТМ виробництва BAYER на території України 

Можливість безкоштовного відкриття поточного рахунку для подальшого отримання повного спектра банківських послуг для корпоративного та малого бізнесу

Швидке прийняття рішення і підтримка клієнта на всіх етапах користування векселем

Навчально-консультаційна програма для спеціалістів компанії-дистриб’ютора

Семінари для агровиробників

 

Як скористатися:

Щоб скористатися вексельною програмою від «Байєр» вам необхідно:

звернутись до представника компанії-дистриб’ютора і визначитись із сумою замовлення;

звернутись до найближчого відділення Райффайзен Банку Аваль;

оформити кредитний ліміт та отримати інформаційний лист від банка;

отримати товар від компанії-дистриб’ютора;

виписати вексель і поставити відмітку про авалювання векселя в банку;

передати вексель представнику компанії-дистриб’ютора;

сплатити вексель через 6–9 місяців.

Більше про програму вексельного фінансування можна дізнатися у дистриб’юторів компанії «Байєр» або звернувшись до менеджера Райффайзен Банку Аваль.

Інтерв'ю
Кожен сезон вирощування овочів для виробників не буває легким і на 100 % прогнозованим. Зокрема, протягом останніх років значно зросла активність шкідників на овочевих культурах. Загрозу з боку лускокрилих відчувають навіть на півночі.... Подробнее
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее

1
0