Спецможливості
Новини

ВАР прокоментувала заяву Ostchem про запровадження мита на добрива

15.12.2016
1507
ВАР прокоментувала заяву Ostchem про запровадження мита на добрива фото, ілюстрація

Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Михайло Соколов прокоментував заяву компанії Ostchem - найбільшого виробника добрив в Україні, стосовно того, що якщо уряд не запровадить мита для захисту внутрішнього ринку від поставок з РФ, то компанія буде змушена звільнити 3 тис. співробітників хімпідприємств, пише propozitsiya.com.

"Вчора Ostchem розіслав прес-реліз ЗМІ. Згідно зі статистикою 2015 р., внутрішня ціна на карбаміди була на 40% вище, ніж експортна. У представників аграрного бізнесу це в голові не вкладається, тому що все зазвичай навпаки, внутрішня ціна нижче експортної, адже як мінімум є витрати на перевалку. У 2015 р. ми втратили близько 5 млрд. Зараз історія повторюється, хочуть зробити те ж саме з карбамідом і селітрою",  - зазначив М.Соколов.

"Ми переглянули факти, які Ostchem призводить в обгрунтуванні своїх заяв. З перерахованих: "в 2010 р. частка імпортних добрив на українському ринку перевищила 30%". Перевірили на сайті Держкомстату, цифра виявилася 10%. Цифра в 30% була тільки по одному з видів добрив - КАС, який у нас практично не проводиться і не споживається, ми ж споживаємо карбамід. Друге обгрунтування: "всі країни вводять або ввели антидемпінгове мито". Єврокомісія відмінила, США частина вже скасували, до кінця року скасують залишилися мита. Далі: "ми працюємо в збиток". Починаємо дивитися розрахунки експертів і бачимо, що рентабельність виробництва азотних добрив при нинішніх цінах - 20-25%. Підприємства, що входять до групи компаній Ostchem, виробляють тонну аміаку з 1,2 тис. куб. м природного газу і закуповують його у "Нафтогазу" за ціною 8 182 грн за тис. кубометрів, тобто собівартість карбаміду з урахуванням витрат на упаковку становить близько 7 тис. грн з ПДВ . Ostchem продає по 8 500 грн (в мішках). Молочні підприємства були б щасливі, якби вони працювали з такою рентабельністю. Залишається тільки сподіватися, що переможе здоровий глузд", - підсумував Михайло Соколов.

Ключові слова: ВАР, Ostchem, удобрение

Інтерв'ю
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее
Жнивна кампанія в Україні на стадії завершення. За прогнозами Україна має зібрати врожаю всіх сільськогосподарських культур в межах 70 млн тонн. Жнива на сході та півдні завершуються, захід України внаслідок дощів дещо із затримками збирає... Подробнее

1
0