Спецможливості
Новини

ВАР закликає президента, голову ВРУ та парламентські фракції й групи підтримати законопроєкт 3295

04.11.2020
698
ВАР закликає президента, голову ВРУ та парламентські фракції й групи підтримати законопроєкт 3295 фото, ілюстрація

Всеукраїнська Аграрна Рада звернулась до президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова та голів усіх депутатських фракцій та груп з проханням підтримати у другому читанні законопроєкт №3295 «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз ВАР.

Документ спрямований на комплексне вирішення проблем у діяльності малих агровиробників. Так, з метою виведення з «тіні» особистих селянських господарств (ОСГ) і фермерських господарств (ФГ) та легалізації здійснюваної ними виробничої діяльності, пропонується стимулювати проведення їх реєстрації у Державному аграрному реєстрі (ДАР) за рахунок бюджету.

«Значна кількість ОСГ та ФГ використовують неофіційно найману працю та землю без укладення договорів оренди землі, сплачуючи орендну плату неофіційно. Відповідно з такої зарплатні та орендної плати не сплачуються податкові та соціальні платежі, а наймані працівники «не заробляють» пенсійного стажу. «Тіньове» господарювання не стимулює малих агровиробників реєструвати свою землю, інші виробничі ресурси у державних реєстрах. Як наслідок, ОСГ та ФГ стикаються з труднощами в отриманні кредитів. Працюючи у «тіні», вони не мають підприємницької і кредитної історії та не можуть довести факт законного ведення агробізнесу», — йдеться у зверненні.

Після реєстрації у ДАР аграрій отримує дистанційний доступ до відомостей Державного земельного кадастру, Державного реєстру прав, Державного реєстру юридичних осіб, реєстру сільськогосподарських тварин тощо. А також — можливість зареєструвати свою діяльність, внісши відомості про себе в існуючі державні реєстри.

«Як результат, ОСГ та ФГ зможуть повністю легалізувати свою виробничу діяльність та матимуть підтверджену виробничу і кредитну історію, що полегшить доступ до кредитних ресурсів банків, а також до державної фінансової та іншої підтримки. Даний законопроєкт буде стимулювати розвиток легальних середніх та малих агровиробників та сприятиме скороченню тіньового обробітку землі, державна підтримка буде використовуватися більш ефективно і, як результат, буде наповнення Держгеокадастру і ріст податкових надходжень в громади», — наголошується у зверненні.

Інтерв'ю
Ірина Кухтіна
Про необхідність об’єднання виробників ягід, левова частка яких в Україні вирощується одноосібниками й домогосподарствами, говорять уже давно. Минулого року така асоціація – «Ягідництво України» - була зареєстрована. Редакція вирішила... Подробнее
Теплица
Сучасне життя диктує необхідність ІТ- модернізації вітчизняних агропідприємств, проте новітніми технологіями поки що володіє лише десята частина підприємств. 

1
0