Спецможливості
Новини

ВАР і УАЛ об’єднаються для створення нової навчальної програми для агробізнесу

22.08.2018
1014
ВАР і УАЛ об’єднаються для створення нової навчальної програми для агробізнесу фото, ілюстрація

21 серпня, Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР), професійне відділення Українського аграрного ліцею (УАЛ) і представники ряду аграрних підприємств домовилися про «реформування» аграрної освіти в Україні, повідомляє propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Всеукраїнської Аграрної Ради.
За запитом аграрних підприємств, що надходять в ВАР, асоціація буде підбирати співробітників, а професійне відділення УАЛ навчати, згідно з потребами конкретного підприємства, підприємство візьме на себе витрати з навчання, забезпечить проходження практики та подальше працевлаштування. Рішення було прийнято на круглому столі «Підготовка сучасних трактористів: відповідальність професійного закладу чи питання співпраці освітян — агробізнесу — компетентних наставників».
«Сучасна освітня система в аграрних навчальних закладах не практична та потребує кардинальних реформ. Поки таких реформ немає, бізнес бере на себе цю функцію – під конкретний запит підприємств шукати людей, навчати їх та передавати повністю готових кадрів. Така кооперація бізнесу, аграрних асоціацій та ліцею є дуже важливою, бо нестача спеціалістів – головна проблема для більшості господарств», - відмітив Андрій Войтік, керівник професійного навчання УАЛ. 

Представники сільськогосподарських підприємств розповіли, які навички повинен мати сучасний тракторист-машиніст та висловили своє занепокоєння дефіцитом висококваліфікованих кадрів. 
«Аграрні підприємства відчувають величезну нестачу компетентних фахівців. 90% випускників технікумів, аграрних коледжів, університетів навіть в очі не бачили техніку, роботі з якою їх навчали всі 4 роки. Ліцей може підготувати висококваліфікованих трактористів на базі підприємств. Адже саме підприємство не в змозі знайти таку вмотивовану людину, навчити її, а також, дати їй той об’єм інформації, який може дати ліцей» – ділиться заступник директора ФГ «Стоянов А.А.» Андрій Бутенко.
УАЛ вже підготував і запускає з 1 вересня першу в Україні програму підготовки трактористів-механізаторів за дуальною системою навчання, яке включає в себе теоретичний блок, стажування в Естонії, практичні блоки спільно з дилерами с/г техніки в Україні та великий об'єм практики на вітчизняних с/г підприємствах.

Інтерв'ю
У квітні 2020 року в компанії CLAAS відбулися кадрові перестановки. Гельмут Клаас, її багаторічний керівник та ідейний натхненник, під керівництвом якого концерн CLAAS став саме тією компанією, яку сьогодні знають на всіх континентах,... Подробнее
Трохи історії… SDHI — це новітній клас фунгіцидів (інгібіторів сукцинатдегідрогенази), що належать відповідно до FRAC до групи 7. Препарати цього класу фунгіцидів почали з'являтися на ринку в кінці 1960-х років. Однак більш сучасні SDHI,... Подробнее

1
0