Спецможливості
Новини

У Волинській області пекінську капусту вирощують за польськими технологіями

14.11.2020
893
У Волинській області пекінську капусту вирощують за польськими технологіями фото, ілюстрація

Село Хорохорин Луцького району відомо не тільки полуничними, але й капустяним плантаціями. Більше 10 років тому місцевий житель привіз технології вирощування з Польщі та вже 5 років у селі займаються виробництвом «пекінки».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.

Зараз пекінську капусту тут садять і агрокомпанії, і фермери-одноосібники. Капустяні «жнива» стартують у середині жовтня. Кожен фермер намагається зібрати «пекінку» якомога швидше, поки не почалися заморозки.
Пекінська капуста може витримати температуру до -4°C, якщо далі настане потепління. А ось для зростання має бути не менше 12°C. Інакше не буде рости.

«Пекінку» важче вирощувати, ніж білокачанну капусту, тому що вона делікатніше, більш вразлива до хвороб. Гусениця з'їсть або мошка нападе, і нічого не буде. Потрібно обробляти. Як часто — залежить від погоди. Дощів більше — обробляти більше», — розповідає місцевий фермер Володимир.

Якщо рік посушливий, то капусту потрібно ще й поливати, інакше не виросте.

«У нас ґрунти слабкі. Найгірші в районі: глина, пісок. Треба удобрювати, щоб щось виросло. Використовуємо і гній, і добрива, — ділиться Володимир. — Хлопці в Польщі були і скопіювали технологію вирощування».

Фермер каже, що урожай рахують навесні. Якщо капуста збережеться і вдасться її вигідно реалізувати, тоді і варто рахувати прибутки. Восени ж «пекінка» завжди дешевше.

«Весна 2020 року була непростою. Через пандемію коронавируса закрили ринки та інші точки збуту. «Я ще продав свою «пекінка». Віз сам машиною. А у людей було таке, що викидали. І в цей час в супермаркети везли овочі з Туреччини, Єгипту, звідки завгодно», — розповідає фермер.

Володимир каже, що серед місцевих конкуренції немає. Всі живуть і працюють дружно, один одному допомагають. Про заробітки на капусті фермер говорити не хоче. Більше робить акцент на витратах.

«Як кажуть у Польщі, треба 5 років працювати, як кінь, щоб отримати прибуток. Коли починаєш, потрібно трактор, фрезу, інструменти, ящики, бочки ... Заробив гроші — вклав, заробив — вклав. На капусті мільйонером ще ніхто не став», — резюмував Володимир.

Інтерв'ю
За використання сучасних засобів захисту рослин найбільшої їхньої ефективності вдається досягти лише за строго виконання трьох основних умов: правильного вибору препарату, оптимальних термінів внесення та чіткого дотримання технології... Подробнее
Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) – єдиний державний оператор зернового ринку України, лідер у сфері зберігання, переробки та експорту зернових і продуктів їх переробки. Про

1
0