Спецможливості
Новини

В UkrLandFarming розповіли про «чорні діри» та інші схеми крадіжок

20.10.2017
1382
В UkrLandFarming розповіли про «чорні діри» та інші схеми крадіжок фото, ілюстрація
На сьогодні агрокомпанії в своїй роботі стикаються з безліччю варіантів і варіацій крадіжок

На сьогодні агрокомпанії в своїй роботі стикаються з безліччю варіантів і варіацій крадіжок. Про схеми злодійства, виявлені у компанії UkrLandFarming, розповів заступник керівника Управління інформаційних технологій компанії Володимир Бабій, пише propozitsiya.com.

У 2015 році в холдингу виявили цікаву систему махінацій: механізатори знайшли «чорну діру» в комбайнах, причому різних марок.

«Комбайн можна вимкнути та вивантажити без подачі живлення на вивантаження. Задіявши механічну частину, гачком зачепити паз на вивантаження і вивантаження вмикається. В обхід соленоїда можна увімкнути вивантаження. Цю проблему ми перекрили датчиками контролю обсягу. Коли бункер падає без вивантаження, зрозуміло, що зерно зсипається не в ту машину», - розповів В. Бабій.

Ще одна хитрість злодіїв - з'їзди з маршруту з метою висипання зерна.

«У нас заборонено з'їжджати з вантажем, де б ти не був. Дозволено заїжджати тільки на заправку», - підкреслив експерт.

За його словами, на з'їздах зсипають від 50 кг до 5 т. Останній приклад: використовуючи насосні труби, з машини висмоктали 5 т кукурудзи за 4 хвилини.

Також нечесні на руку працівники часто застосовують схему передачі трекерів у легковий автомобіль.

«При передачі приладу в легковий автомобіль з машини зникло 4 т сої. Під час короткої зупинки трекер «засинає», потім прокидається з іншою напругою. Знову зупинка - трекер повертається до звичного напруги. По маршруту рухається не ваша вантажівка, а інша або легковий автомобіль. Був варіант, коли трекер вийняли з прикурювача на швидкості 40 км/год», - ділиться досвідом фахівець.

За його словами, охорона або служба безпеки не допоможуть уберегтися від крадіжок, особливо, коли молотять такі культури, як кукурудза, соняшник.

«Чим більше спокуса, тим більше людей в долі. Водій, везе 60 т насіння, фактично має за спиною 500- 600 тис. грн. Скидаючи 3-4 т, він заробляє 10 тис. Тому потрібна незалежна від людини система. Контроль, який забезпечують GPS-навігатори, потрібно використовувати повністю, а саме: порівнювати, що культивували, сіяли, збирали. Якусь частину врожаю без відома агронома і служби безпеки можуть прибрати конкуренти, можливо, навіть випадково», - говорить він.

Щоб запобігти нечесним схемам, у компанії звіряють дані з посіву, використання ЗЗР та обмолоту. Для надійної роботи кожен прилад потрібно калібрувати. У UkrLandFarming намагаються застосовувати сенсори, що вимагають калібрування тільки 1 раз в рік.

«Коли за цим стежать, люди бояться», - підсумував В. Бабій і додав, що всі можливості для крадіжки компанія поки не закрила.

Більше інформації - в статье.

Ключові слова: АПК, воровство

Інтерв'ю
Своєчасне, якісне та кваліфіковане сервісне обслуговування сільськогосподарської техніки є гарантією її безвідмовної роботи впродовж сезону. Компанія CLAAS — один з провідних виробників високотехнологічної, сучасної техніки для сільського... Подробнее
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее

1
0