Спецможливості
Новини

В Україні створять карту альтернативної енергетики для інвесторів

17.05.2017
2031
В Україні створять карту альтернативної енергетики для інвесторів фото, ілюстрація
Завдяки такій карті інвестори зможуть ще на початку своєї роботи знайти точку входу для реалізації проекту, порахувати його рентабельність, розглянути логістичні можливості і ресурсний потенціал обраної території

В Україні створять багатофункціональну інтерактивну карту проектів відновлюваної енергетики для інвесторів. Як вважають в Держенергоефективності, це дозволить надати потенційним інвесторам та інжиніринговим компаніям інформацію, яка необхідна при проведенні передпроектних робіт зі впровадження «зелених» проектів, пише propozitsiya.com з посиланням на ubr.ua.

Завдяки такій карті інвестори зможуть ще на початку своєї роботи знайти точку входу для реалізації проекту, порахувати його рентабельність, розглянути логістичні можливості і ресурсний потенціал обраної території.

Зараз карта демонструє земельні ділянки під розміщення об'єктів відновлюваної енергетики, електропідстанції напругою від 27,5 кВ до 150 кВ, а також можливі точки підключення «зелених» об'єктів до ОЕС України.

Нагадаємо, раніше Мінрегіонбуд повідомляв, що протягом останніх 4 років в Україні спостерігається зростання встановлених потужностей альтернативної енергетики.

На кінець 2016 року було встановлено 1117 МВт потужностей відновлюваної енергетики, які виробляють близько 1% електроенергії в Україні. Найбільшу частку займають вітрові та сонячні електростанції (925 ГВт * год і 492 ГВт * год виробленої електроенергії, відповідно).

За оцінками експертів, економічно доцільний потенціал впровадження альтернативних джерел енергії в Україні за станом до 2030 року оцінюється в 16-22 ГВт, в порівнянні з 1,1 ГВт, що практично встановлені на кінець 2016 року.

Для порівняння, в Європі, за даними Економічногодискусійного клубу, частка відновлюваних джерел у валовому кінцевому споживанні енергії склала 16,7%, або протягом останнього десятиліття зросла вдвічі. Що стосується структури альтернативної енергетики, то левова частка енергії в Європі надходить від переробки біомаси та відходів (64%).

Інтерв'ю
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее
В лютому, саме під час роботи виставки «АгроВесна 2020», в Україну на запрошення проекту Києво-Могилянської бізнес-школи Ukrainian Food Valley приїздив колишній фермер сенатор парламенту Нідерландів, де він очолює Комітет з питань... Подробнее

1
0