Спецможливості
Новини

В Україні спостерігаються сприятливі метеорологічні умови для вегетації озимини

25.03.2019
1013
В Україні спостерігаються сприятливі метеорологічні умови для вегетації озимини фото, ілюстрація

У другій декаді березня на території Україні спостерігаються дуже сприятливі агрометеорологічні умови для початку відновлення вегетації озимини. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр НААН.

Середня температура повітря була на 1-8° С вище норми і знаходилася в межах 2,2-8,2° С тепла. Унаслідок переходу середньодобової температури через +5° С озимі зернові культури відновили весняну вегетацію 8-10 березня, що характеризується як ранній строк її відновлення.

Незначні опади у вигляді дощу відмічалися майже на всій території країни, їх кількість за декаду не перевищила 1-11 мм. Проте запаси продуктивної вологи в орному та метровому шарах грунту під озимими культурами були достатніми та оптимальними. Станом на 9 березня, в Одеській, Дніпропетровській, Рівненській, на більшості площ Херсонської та Миколаївської, частині площ Київської та Запорізької областей зволоження орного шару під озимими було оптимальним — 21-40 мм.

Поступове підвищення температури повітря на початку весняної вегетації є сприятливим фактором початкового росту рослин озимини. Серед факторів ризику — тривала відсутність продуктивних опадів та сильні вітри, які спостерігаються протягом останніх двох тижнів. «Вони можуть призвести до швидкого висихання верхніх шарів грунту, в яких розміщена основна коренева система рослин. У цих умовах особливо будуть страждати слаборозвинені посіви. Тому, зараз необхідно провести весняне обстеження посівів, своєчасно провести підживлення їх, а також здійснити механічний обробіток на полях з фізично стиглим грунтом та розпочати сівбу ранніх ярих культур», — рекомендують науковці.

Особливу увагу також слід приділити густоті і фазі розвитку рослин, ураженню хворобами та запланувати заходи з догляду за посівами. На даний час посіви озимих зернових находяться переважно у доброму та задовільному стані. За даними Інституту землеробства НААН, рослини пшениці озимої перебувають у кінці ІІ на початку III етапу органогенезу, тритикале озимого — на початку IІІ етапу, жита озимого — у кінці ІІІ на початку IV етапу органогенезу.

Інтерв'ю
Радник з сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен
    Радник Посольства Франції в Україні з питань сільського господарства Ніколя Перрен розповів сайту propozitsiya.com, чому в званні великої аграрної країни нема нічого поганого, чим його батьківщина заслужила це звання і чим зі свого... Подробнее
доцент Львівського національного аграрного університету, канд. с.-г. наук Ігор Дидів (ліворуч) і співвласник компанії "Тетра-Агро" Сергій Прокопенко (праворуч)
Доцент кафедри садівництва і овочівництва Львівського національного аграрного університету, кандидат сільськогосподарських наук розповів сайту «Пропозиція» про нові дослідження і їх результати.                     - Зараз пора літніх... Подробнее

1
0