Спецможливості
Новини

В Україні презентували стратегію розвитку біоенергетики з відходів садівництва

12.03.2018
1340
В Україні презентували стратегію розвитку біоенергетики з відходів садівництва фото, ілюстрація
В Україні презентували стратегію розвитку біоенергетики з відходів садівництва

Виробництво біопалива з обрізків і викорчуваних багаторічних сільськогосподарських насаджень (ОВБСН) є перспективним і важливим напрямом для підвищення енергетичної безпеки на місцевому та національному рівнях. До такого висновку прийшли експерти під час Всеукраїнського воркшопу "Відновлювана енергія з обрізків і викорчуваних багаторічних аграрних насаджень (ОВБСН): розвиток виробничих ланцюгів як крок до економічної та екологічної ефективності". Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".
На семінарі були представлені проміжні результати проекту up_Running, який є частиною програми наукового та інноваційного співробітництва Євросоюзу HORIZON 2020, що сприяє розвитку та поширенню технологій біоенергетичної утилізації деревини від обрізки і викорчовування виноградних, оливкових і плодових насаджень. Україна має великий потенціал використання відходів виробництва для теплової енергії.
Як зазначив експерт НТЦ "Біомаса" Семен Драгнев, для фермерів обрізка дерева - це побічний продукт, не бізнес, так як від продажу цієї біомаси можна отримати досить малий дохід.
"Однак якщо в районі знаходиться садівничий або виноградарський місцевий бізнес, є бажання влади розвивати такі проекти, транспортні компанії, які забирали б ці обрізки, і споживачі, зацікавлені отримувати енергію або тепло, а не купувати дорогий імпортний газ чи вугілля, можна сподіватися на успіх . Фермер, наприклад, може залишити сировину, а сервісна компанія повинна взяти на себе витрати з подрібнення, переробки цієї біомаси в біопаливо, транспортувати продукт до об'єкта, де він буде працювати ", - розповів експерт.
Семен Драгнев зазначив, що в Україні вже реалізовано кілька проектів по використанню біомаси з обрізків виноградників. Зокрема, в селі Шабо Одеської області використовують виноградну лозу для отримання пару, а компанія в Вінницькій області налагодила виробництво паливних гранул з деревини старих садів.
Наступним етапом проекту up_Running буде проведення конкурсу на визначення 10 аграрних підприємств (фермерських господарств, сільськогосподарських кооперативів і т. д.) І 15 консультантів, які пройдуть тренінгові навчання з побудови бізнес-ланцюгів, аудиту саду, розробці бізнес-планів для конкретного підприємства. Після навчання будуть відібрані 10 активних консультантів, які вже самі зможуть консультувати аграрні підприємства.

Інтерв'ю
Щорічні демонстраційні поля та заходи, які компанія «Сингента» вже багато років проводить на базі потужних й авторитетних господарств в Україні, стали доброю традицією. Зустрічі та живе спілкування фахівців безпосередньо на полі є вкрай... Подробнее
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее

1
0