Спецможливості
Новини

В Україні потрібно провести референдум щодо запровадження ринку землі, - Герман

24.09.2019
686
В Україні потрібно провести референдум щодо запровадження ринку землі, - Герман фото, ілюстрація

Продаж землі буде найстрашнішою проблемою для України. Таку думку висловила народний депутат України V, VI, VII скликань Анна Герман в ефірі телеканалу "112 Україна". Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційний портал «112 Україна».

"Треба подумати, як захистити Україну від цієї небезпеки, що насувається, я маю на увазі продаж української землі, а це зараз найстрашніша буде проблема для України. Я хотіла б, щоб українці знали, що поки не буде прийнятий закон про те, що кожна людина в Україні, яка має ці земельні паї, яка дала їх в оренду комусь, не зможе, не буде реальної можливості по першому своєму слову забрати цей пай з цієї оренди і сказати: "Я буду продавати в першу чергу не тому, кому я орендував, а тому, кому я захочу, хто мені дасть більшу ціну"- без цього взагалі не можна починати питання про продаж української землі, взагалі це питання б треба було відкинути та відсунути ще на багато років", - підкреслила вона.

Герман також розповіла, як крок за кроком повинно відбуватися відкриття ринку землі.

"Перше та головне - це захист тих селян, які здали землю в оренду. Повинен бути закон, який дає право кожному селянину, який має землю і здав її в оренду, на першу його вимогу забрати цю землю. Тоді, як буде такий захист, вже далі там, знаєте, земельні банки і так далі, але це - перший крок. Поки селянин не зможе забрати - ну, фактично вільної землі як такої немає, всі ті землі вже в оренді, і вважайте, що все це вже - не формально , але фактично - це вже власність тих землевласників, які забрали", - подчеркнула екс-депутат.

На її думку, продовжити мораторій на продаж землі треба ще років на 10. "Але якщо нам не вдасться відсунути це питання продажу землі на років ще 10 принаймні, продовжити мораторій на продаж землі, було б дуже мудро, то принаймні захистити цих людей, дати їм можливість продати той свій наділ тому, кому вони вважатимуть за потрібне. І це було б - це важливий крок, але ви розумієте, що зараз робиться все, щоб все залишилося так, як є. Ти здав своє, тобі дадуть ще там якихось пару копійок за той пай, і ти вже ніколи не зможеш мати до неї відношення, та твої діти", - зазначила Герман.

Вона також вважає, що в Україні потрібен референдум з питання введення ринку землі. "І може треба створити таку всеукраїнську раду старійшин, в нього включити тих людей, які в цьому щось розуміють, наприклад, Олександр Мороз, який віддав дуже багато сил для того, щоб земля українська не стала продаватися ще тоді, коли він був при владі. Він дуже багато зусиль до цього доклав, і він має колосальний досвід. і треба б створити таку раду старійшин, провести референдум, забезпечити своїх людей, тому що те, що ми маємо - кажуть, що якась агрофірма або як вона там називається, "Мрія" в Україні, яка потужна на цьому ринку, належить арабам, а називається по українські, зареєстрована в Україні, та має право купувати українську землю... Мине кілька років, ми опинимося в ситуації, коли ми будемо кріпаками невідомо кого - арабів, китайців чи когось", - констатувала Герман.

До інформації: 2 вересня повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до жовтня розробити законопроект про ринок земель, а Верховній Раді - прийняти його та скасувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до грудня поточного року.

Інтерв'ю
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее
Ще 2021 року Міністерство у справах ветеранів України розпочало роботу з підготовки Стратегії розвитку ветеранського бізнесу до 2030 року (mva.gov.ua). Успішний ветеран-підприємець, який активно розвиває власну справу, свою громаду та... Подробнее

1
0