Спецможливості
Новини

В Україні на аукціонах продали землі на 115 млн грн

17.01.2018
1313
В Україні на аукціонах продали землі на 115 млн грн фото, ілюстрація
В Україні на аукціонах продали землі на 115 млн грн

У період з жовтня 2016 року по січень 2017 року  успішно проведено 420 аукціонів на загальні суму понад 115 мільйонів гривень. Про це сказав генеральний директор  Державного підприємства «СЕТАМ» Віктор Вишньов, пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Мінюсту.

Для прикладу він навів успішний продаж землі  сільськогосподарського призначення у Херсонській області. Початкова ціна становила 10 тисяч гривень за гектар, а в процесі торгів зросла до 30 тисяч гривень за гектар. Тобто, на його думку, саме на електронних торгах є можливість продати землю за справедливою ринковою ціною. 

«Навіть,  якщо оціночна вартість буде низькою, то у процесі електронних  торгів  ціна буде зростати» - відзначив керівник підприємства.

Таким чином, за словами Віктора Вишньова, навіть при скасуванні мораторію на продаж землі СЕТАМ вже має досвід у проведенні торгів земель с/г призначення.

«У випадку прийняття рішення не подовжувати мораторій  у 2019 році, у нас є напрацювання і досвід з продажу земель сільськогосподарського призначення  на електронних торгах завдяки чому всі жителі України можуть бачити, яка земля продається та  приймати безпосередню участь в аукціоні», - сказав він.

Водночас, Віктор Вишньов нагадав, що процес торгів  є захищеним, адже використання технології  Blockchain  технічно унеможливлює будь-які втручання в систему. Отож,  результати  аукціону визнаватимуться усіма учасниками.

Інтерв'ю
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.

1
0