Спецвозможности
Новости

В Україні майже 200 тис. га сільськогосподарських земель контролюють російські та білоруські компанії

18.04.2022
432
В Україні майже 200 тис. га сільськогосподарських земель контролюють російські та білоруські компанії фото, иллюстрация

Майже 200 тис. га української землі використовують для сільськогосподарської діяльності компанії, що мають зв’язки із громадянами чи резидентами країн-агресорок. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на finance.ua.

Таку інформацію виявили аналітики платформи Vkursi Zemli на основі аналізу відкритих державних реєстрів.
Наприкінці березня на основі даних Єдиного державного реєстру в Україні було ідентифіковано 1284 компанії, що працюють в аграрному та суміжних секторах економіки та мають зв’язки із ворожими країнами.

Серед компаній, пов’язаних з рф та білоруссю, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП) вдалося знайти інформацію про земельні ділянки у оренді та власності 96 агровиробників. За даними реєстру, у власності та оренді цих компаній перебуває 24 325 земельні ділянки, а їх сукупна площа складає 192 164 га.
94 % таких земельних ділянок знаходяться у приватній власності, однак виявлено 5 % у державній та комунальній власності.

За видами економічної діяльності серед землекористувачів лідирують виробники зернових та технічних культур. Вони сумарно використовують 180 650 га, серед яких у користуванні компаній, пов’язаних з росією — 171 194 га, з білоруссю — 9 456 га.

Де знаходяться ці землі? За концентрацією ділянок в оренді та користуванні, найбільший інтерес для підприємців із країн-агресорів представляють землі Миколаївської області — тут земельний банк виділеного сегменту компаній складає 63 704 га. У топ-3 регіонів Сумська та Запорізька області із площами 31 950 га та 14 450 га відповідно.

У Черкаській, Львівській та Закарпатській областях агровиробників з будь-якими зв’язками з рф та рб не виявлено. Аналітики зазначають, що найчастіше інтереси підприємців із рб концентруються у північно-західних та центральних регіонах, тоді як компанії зі зв’язками з рф зосереджені на північному сході та у південних регіонах України.

Интервью
В апреле 2020 году в компании CLAAS произошли кадровые перестановки. Гельмут Клаас, ее многолетний руководитель и идейный вдохновитель, под руководством которого концерн CLAAS стал именно той компанией, которую сегодня знают на всех... Подробнее
В Украине традиционно сетуют на оторванность образования от практики, возникшую еще в советские времена, когда на производстве молодым специалистам прямым текстом говорили: «Забудьте все, чему вас учили в вузе». Однако некоторые аграрные... Подробнее

1
0