Спецможливості
Новини

В Україну повертається держрегулювання цін на соціальні продукти

15.04.2020
1230
В Україну повертається держрегулювання цін на соціальні продукти фото, ілюстрація

З 15 квітня на період надзвичайної ситуації в Україні буде діяти державне регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби та медичні вироби, написав 14 квітня на своїй сторінці в мережі Facebook голова Національної Ради економічного розвитку України Олексій Дорошенко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Держава три роки тому вирішила позбавитися від можливості впливати на бізнес, навіть у ситуації безпідставного зростання цін. Тоді під моніторинг підпадали 32 продукти», – нагадав він.

Так, під державне регулювання підпадають гречка, цукор, борошно пшеничне в/г, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% та мінеральна вода без газу.

Тож якщо ціна в торгівлі на вказані продукти планує підвищуватися, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу. На виробників або постачальників це регулювання не розповсюджується. Але держава буде вивчати причини зростання цін в роздрібних магазинах, і мати можливість впливати й на виробників, або імпортерів, якщо ціни зростають без економічного обґрунтування.

«Можу сказати, що вперше так чітко визначений перелік продукції включаючи цінову категорію товару, країну виробництва та фасування. Це дозволить робити якісний моніторинг. По-друге, вперше вода для пиття потрапила до соціально-значущих товарів. По-третє, якщо будуть підстави, то перелік продукції, яка підлягає регулюванню, може зростати», - додав О. Дорошенко.

Інтерв'ю
Система аграрних розписок (АР) працює у 8 областях: Харківській, Полтавській, Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Сумській та Миколаївській. Станом на середину квітня в Україні
Компанія «ТЕРРА» є одним із найбільших українських виробників круп та круп’яних виробів, до асортименту якого входить 165 видів найменувань продукції, частина з якої експортується у 67 країн. Хоч виробництво тут не припинялося ні на день,... Подробнее

1
0