Спецможливості
Новини

В Україні закрилися 8 агрохолдингів

18.10.2019
2027
В Україні закрилися 8 агрохолдингів фото, ілюстрація

На противагу загальним очікуванням, кількість аграрних холдингів в Україні не збільшується, а зменшується, як і земельний банк, який ними обробляється. Про це повідомили в прес-службі Українського клубу аграрного бізнесу. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

За минулий 2018 рік кількість таких компаній скоротилася до 85 (з 93 компаній в 2017 році). Закономірно, що разом з кількістю гравців скоротився і сукупний земельний банк агрохолдингів. Однак більш показовим є той факт, що скоротився також земельний банк 15 найбільших компаній - з 3,3 млн га у 2017 році до 3,2 млн га в 2018 році.

Якщо ж дивитися на основні фінансові показники, то не дуже вдалим був минулий рік і для більшості публічних аграрних холдингів України (ті компанії, які торгуються на фондових біржах; таких поки 12). Лише кільком публічним компаніям вдалося покращити своє становище за минулий рік. Так, збільшити EBITDA в порівнянні з 2017 роком вдалося лише 4 публічним агрохолдингам: IMC, AgroGeneration, Agroton та Agromino.

Тоді як сукупне значення EBITDA українських публічних агрохолдингів зменшилася за 2018 року на 19% - або на 204 млн доларів в чистому вираженні.

У 2018 році в порівнянні з 2017 роком, українські агрохолдинги збільшили валове виробництво основних олійних культур: соняшнику (на 400 тисяч тон більше), сої (на 100 тисяч тон ольшое) та ріпаку (на 56 тисяч тон більше). Зростання відбулося за рахунок скорочення посівних площ під окремими зерновими, а також за рахунок високої врожайності, яка продовжує рости.

Агрохолдинги в 2018 році виробили менше пшениці (на 877 тисяч тон) та ячменю (на 83 тисячі тон), однак значно наростили виробництво кукурудзи (на 39 тисяч тон).

Ключові слова: Україна, агрохолдинг

Інтерв'ю
Війна в Україні триває. Наші захисники та захисниці продовжують відважно боротися проти російських окупантів і з кожним днем наближають Перемогу. В той же час, на своєму фронті продовжують працювати і українські аграрії. Попри всі труднощі... Подробнее
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее

1
0