Спецможливості
Новини

В Україні запровадять «медову» Директиву ЄС

09.11.2017
1964
В Україні запровадять «медову» Директиву ЄС фото, ілюстрація
До кінця 2019 року в Україні має відбутися імплементація європейської Директиви по меду

До кінця 2019 року в Україні має відбутися імплементація європейської Директиви по меду, що заплановано  відповідно до оновленого плану у рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Відповідно до неї відбудуться деякі зміни, включаючи класифікацію меду. Про це йшлося на інформаційному заході, який організувало Мінагрополітики за підтримки проекту ЄС Association4U, пише propozitsiya.com.

Зміни торкнуться, зокрема, визначення видів меду. ДСТУ використовує такі поняття: за походженням мед буває квітковий і квітковий з домішками; за способом виробництва — центрифужний, пресовий і стільниковий. Тоді як у Директиві трохи інша кваліфікація: за походженням — квітковий або нектарний і так званий падевий (з медяної роси); за способом виробництва — стільниковий, з частинами стільників, злитий, екстрагований (центрифужний), пресований і фільтрований. Плюс вводиться таке поняття, як пекарський мед.

Також зміняться критерії вмісту меду щодо масових часток цукрів, вологи, ГМФ (гідроксиметилфурфуролу) тощо. Наказ Мінагрополітики встановлюватиме вимоги щодо термінології, маркування, основних характеристик продукту, які передбачають класифікацію за походженням та способом виробництва, а також основні критерії складу меду, за якими його ідентифікують.

Запровадження європейських вимог сприятиме: підвищенню якості меду на внутрішньому ринку; створенню ефективної системи контролю за безпечністю та якістю (словом «мед» зможе називатися тільки той продукт, що відповідає усім вимогам якості та безпечності); підвищенню довіри до меду, що продається на внутрішньому ринку – через обов’язкові вимоги до маркування; спрощенню процедур експорту до ЄС.

Вимоги ЄС до меду, що будуть зафіксовані у наказі Мінагрополітики, стануть обов’язковими для виконання – на відміну від вимог відповідного Держстандарту України, який наразі є добровільним.

Нагадаємо, в Україні активно пропагують ствоення об’єднань пасічників. За словами Володимира Стретовича, президента Спілки пасічників України, разом пасічники зможуть ефективніше долати проблеми отруєння бджіл, розширювати та покращувати виробництво, співпрацювати з органами влади, претендуючи на державну підтримку, а також просувати свою продукцію – як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках.

Ключові слова: мед, ЄС

Інтерв'ю
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,
Нова кліматична політика ЄС і міжнародних організацій викликала занепокоєння широких кіл виробників по всьому світі. Адже вона вимагає закрити цілі галузі. І хоча йдеться передусім про видобуток корисних копалин, енергетику і металургію,... Подробнее

1
0