Спецможливості
Новини

В Україні відновлюється ринок саджанців смородини

26.04.2017
2092
В Україні відновлюється ринок саджанців смородини  фото, ілюстрація
Для промислових об’ємів великий розмір ягоди - не найперша умова. Насамперед повинні бути сорти, придатні для механічного збирання: з еластичними пагонами, одночасним дозріванням усіх ягід, піднятою формою куща

Ринок саджанців смородини в Україні потроху відновлюється. Зокрема, зараз велика зацікавленість із Сумщини. Цей регіон активізувався з другої половини 2016-го. Про вимоги до саджанців розповів Юрій Качунь, який очолює напрямок ягідництва в "Агроспецгоспі", пише propozitsiya.com.

За його словами, для промислових об’ємів великий розмір ягоди - не найперша умова. Насамперед повинні бути сорти, придатні для механічного збирання: з еластичними пагонами, одночасним дозріванням усіх ягід, піднятою формою куща, щоб полегшити збір і догляд за ділянкою. Є сорти, які розлягаються під вагою ягід, і потім не повертаються до попереднього стану. "Переконаний, що в будь-якого сорту, що отримує оптимальну кількість вологи і поживи та належного догляду, за сприятливих погодних умов ягода не може бути дрібною", - додає Ю. Качунь.

Він зазначає, що якісний саджанець має мати добре розвинену кореневу систему, але не дуже велику за розмірами. "Так, для себе ми викопуємо саджанці з компактною системою, бо завелика створює певні труднощі при посадці і потребує великі ями", - пояснює фахівець. Занадто об’ємне коріння важко оптимально розмістити в посадковій ямі, швидше за все воно розташується у невластивому для рослини положенні. Тож краще його вкоротити. Проте покупці найчастіше прагнуть придбати саджанці з якомога більшими коренями.

Ю. Качунь розповів, що усі роботи першого року в господарстві проводяться вручну - від нарізки живців для вирощування посадкового матеріалу до посадки самих саджанців. Ручна посадка дозволяє сформувати посадкову яму під розмір кореневої системи саджанця.

У перший рік закладки будь-якого ягідника важливо створити умови для належного розвитку кореневої системи. Саджанець обрізується після посадки, що є важливим як для розвитку кореневої системи так і для формування куща. Для правильного розвитку насаджень проводять ручне рихлення в ряду в перший рік посадки від 5 до 7 разів не залежно від наявності бур’янів. Глибина обробки – не більше 5 см. В наступні роки всі операції механізуються, включаючи обрізку кущів і збір ягід.

Більше інформації - в статті.

Інтерв'ю
Компанія «Нертус» активно розвиває два напрямки. Перший — насінництво гібридів соняшнику й кукурудзи сербської селекції. Другий — ЗЗР та мікродобрива. На сьогодні в портфелі компанії «Нертус» вже 70 препаратів для зернових, зернобобових,... Подробнее
Щорічні демонстраційні поля та заходи, які компанія «Сингента» вже багато років проводить на базі потужних й авторитетних господарств в Україні, стали доброю традицією. Зустрічі та живе спілкування фахівців безпосередньо на полі є вкрай... Подробнее

1
0